Prace remontowe na kościołach w Walimiu.

prace dachoweW dniach 30.09 i 1.10. 2014 r  zostały wykonane wcześniej zaplanowane prace na kościele Św. Jadwigi i Św. Barbary. Polegały one na naprawie poszycia dachowego kopuły wieży na kościele Św. Jadwigi oraz orynnowania na kościele Św. Barbary. Wpierw umocowane zostało kolano przy rurze spustowej na gzymsie wieży kościelnej. Następnie dokonano umocowania luźnych blach na kopule wieży kościoła Św. Jadwigi.

W drugim dniu prace wykonywane były przy orynnowaniu kościoła Św. Barbary. Wiele odcinków rynien wymagało naprawy ze względu na przecieki. Uszczelniono świetlik dachowy nad zakrystią. Zostały naprawione i uszczelnione kosze zbiorcze. Również zostały wyczyszczone i uszczelnione spękane rynny. Dokonano także czyszczenia rynien na budynku plebanii. Prace te wykonała firma „Alpin-Bud” z Nowej Rudy.