OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  na V Niedzielę Wielkiego Postu

  29 marca 2020 A.D.

  Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. W tym ciężkim dla nas wszystkich czasie skupmy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd też jeszcze większa nasza zachęta do duchowego udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich Żali transmitowanych przez media.

 • W związku z wprowadzonymi ograniczeniami przemieszczania się i przebywania ograniczonej liczbie osób, nabożeństwa pasyjne: Drogi krzyżowej w najbliższy piątek o godz. 16:30 i Gorzkich Żali – dzisiaj i w przyszłą niedzielę o godz. 16:30 przenosimy do kościoła parafialnego Św. Barbary.
 • Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 8:45 w kościele parafialnym Św. Barbary.
 • W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. (Jugowice: Msza Św. o 16:30) W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność podczas pierwszosobotniego nabożeństwa o godz. 8:00. Comiesięczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną ze względu na zaistniałą sytuację dekretem Bpa Świdnickiego zostały zawieszone do odwołania.
 • Okazja do spowiedzi sakramentalnej w dni powszednie tygodnia minimum 15 min. przed Mszą Św.. W pierwszy piątek miesiąca w kościele Św. Barbary będzie można skorzystać dodatkowo z Sakramentu Pokuty w następujących godzinach: 8:30 – 9:00 i 16:00 – 17:00. Przypominamy, iż jak to już było zapowiadane nie będzie zorganizowanego specjalnego „dnia spowiedzi”. Wszystkich wiernych zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty w dostępnym czasie.
 • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Święta. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii. Pamiętajmy, że nasi bliscy i żywi i umarli oczekują na Ofiarę Mszy Św.. Msze Św. sprawowane będą dni powszednie tygodnia od poniedziałku do piątku o godzinie 9:00 i 17:00 a w sobotę tylko o godz. 9:00. Ze względu na zaistniałe okoliczności również Msze Św. wieczorne o godz. 17:00 w piątki i niedziele Wielkiego Postu będą sprawowane w kościele parafialnym Św. Barbary.
 • Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Przypominamy, że w czasie wszelkich nabożeństw liturgicznych może być obecnych 5 osób, wyłączając osoby posługujące (księży, kościelnych, lektorów, ministrantów, scholii, pracowników usług pogrzebowych. itp.). Prosimy wszystkich parafian o wyrozumiałość i umożliwienia pierwszeństwa uczestnictwa we Mszy Św. osobom, które zamówiły daną intencję mszalną. Dyspensa Biskupa Świdnickiego obowiązuje do odwołania.
 • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie tygodnia 30 min. przed Mszą Św. (od 8:30 i od 16:30). Dodatkowo w piątek od 20:00 do porannej Mszy Św. w sobotę o godz. 9:00.
 • W jakichkolwiek sprawach kancelaryjnych prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.
 • Spotkania wszystkich grup parafialnych są zawieszone do odwołania.
 • Polecamy lekturę prasy katolickiej, jest do nabycia nowy numer tygodnika

 

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary (również te wpłacone na konto bankowe Parafii) składamy serdeczne Bóg zapłać.

Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego nowego tygodnia.

Posted in Ogłoszenia parafialne | Leave a comment

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na IV Niedzielę Wielkiego Postu

22 marca 2020 A.D.

 

 • Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
 • We wtorek, 24 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.
 • Przypominamy, że w kościele pomocniczym Św. Jadwigi w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16:30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 16:30 (Michałkowa i Jugowice – 20 min. przed Mszą Św.) rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcamy w miarę możliwości do udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach
 • W najbliższą środę, 25 marca – obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, w której będziemy celebrowali początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wszystkich chętnych zapraszamy również do samodzielnego podjęcia tego dzieła w swoich domach. Materiały dostępne przy wyjściu z kościoła. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie nie tylko za poczęte dzieci, ale również za ich matki i ojców. Prośmy, aby życie było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci, by osoby starsze czy nieuleczalnie chore mogły godnie przeżywać swoje ostatnie dni na tej ziemi, nie lękając się o to, że zostaną nagle tego życia pozbawione. Prośmy też za tych, którzy nie doświadczają bliskości drogich im osób i ulegają pokusie skracania własnego życia, a także za tych, którzy w imię źle pojętej solidarności ułatwiają innym podjęcie i realizację tak dramatycznej decyzji, jaką jest zakończenie własnego życia. Prośmy, abyśmy sami potrafili docenić dar życia, jaki otrzymaliśmy i abyśmy potrafili tę wdzięczność okazywać i przekazywać dalej.
 • Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 8:45 w kościele parafialnym Św. Barbary.
 • W czwartek, 26 marca, przypada w Kościele polskim Dzień modlitw za więźniów z okazji wspomnienia Świętego Dobrego Łotra. Jego kult rozpowszechnili franciszkanie, którzy przedstawiali go jako patrona skazanych na śmierć. Patronuje on również więźniom, kapelanom więziennym, przewoźnikom, proszącym o dobrą śmierć, pokutującym i nawróconym grzesznikom, a także skruszonym złodziejom. Wszyscy życiowo pogubieni zwracają się do niego o pomoc i wstawiennictwo, ponieważ jest on wzorem osoby doskonale żałującej za grzechy.
 • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Święta. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii. Pamiętajmy, że nasi bliscy i żywi i umarli oczekują na Ofiarę Mszy Św.. Msze Św. sprawowane będą dni powszednie tygodnia od poniedziałku do piątku o godzinie 9:00 i 17:00 a w sobotę tylko o godz. 9:00. Msze Św. wieczorne o godz. 17:00 w piątki i niedziele Wielkiego Postu są sprawowane w kościele pomocniczym Św. Jadwigi.
 • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie tygodnia 30 min. przed Mszą Św. (od 8:30 i od 16:30). Dodatkowo w piątek od 20:00 do porannej Mszy Św. w sobotę o godz. 9:00.
 • Kancelaria parafialna w tym tygodniu również będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o wcześniejsze telefoniczne uzgodnienie.
 • Spotkania wszystkich grup parafialnych są zawieszone do odwołania.
 • W ubiegłą niedzielę na potrzeby remontowo inwestycyjne w naszej Parafii zebrano 355,50 zł..
 • Polecamy lekturę prasy katolickiej, jest do nabycia nowy numer tygodnika Gość Niedzielny tym razem bezpłatnie w tzw. e-wydaniu.

 

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego nowego tygodnia.

Posted in Ogłoszenia parafialne | Leave a comment

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na III Niedzielę Wielkiego Postu

15 marca 2020 A.D.

 

 • Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej o godz. 16:30 (Jugowice 17:30) i niedzielnych Gorzkich Żalach o godz. 16:30 (Michałkowa i Jugowice – 20 min. przed Mszą Św.). Przypominamy, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 • Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 8:45 w kościele parafialnym Św. Barbary.
 • W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, warto zwracać się o pomoc do Świętego Józefa nie tylko w dniu jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich chorych i konających.
 • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Święta. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii. Pamiętajmy, że nasi bliscy i żywi i umarli oczekują na Ofiarę Mszy Św.. Msze Św. sprawowane będą dni powszednie tygodnia od poniedziałku do piątku o godzinie 9:00 i 17:00 a w sobotę tylko o godz. 9:00. Msze Św. wieczorne o godz. 17:00 w piątki i niedziele Wielkiego Postu są sprawowane w kościele pomocniczym Św. Jadwigi.
 • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie tygodnia 30 min. przed Mszą Św. (od 8:30 i od 16:30). Dodatkowo w piątek od 20:00 do porannej Mszy Św. w sobotę o godz. 9:00.
 • Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o wcześniejsze telefoniczne uzgodnienie.
 • Spotkania wszystkich grup parafialnych są zawieszone do odwołania.
 • Dzisiaj przypada III niedziela m-ca. Po każdej Mszy Świętej odbywa się zbiórka ofiar do skarbon na potrzeby remontowo inwestycyjne w naszej Parafii.
 • Polecamy lekturę prasy katolickiej, jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny.

 

Po raz kolejny przypominamy, iż zgodnie z ustawą z 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych [Dz.U. 1959, poz.11] po 20 latach od pochówku należy odnowić chęć dalszego użytkowania miejsca pod grób poprzez wniesienie ustalonej opłaty za tzw. przedłużenie. Zarządca Cmentarzy nie ma obowiązku powiadamiania dysponentów grobu o wygaśnięciu terminu użytkowania. Jeżeli po 20 latach użytkownik nie dokona dalszego przedłużenia rezerwacji miejsca przez złożenie ustalonej opłaty u Zarządcy Cmentarza, to traktowane jest to jako rezygnacja z dalszego użytkowania miejsca pod grób. W tym układzie grób zostaje zniwelowany i przeznaczony do ponownego pochówku.

W tym roku mija 20 lat dla grobów, w których dokonano pochówku w 2000 roku – dotyczy to również grobów wcześniejszych pochówków, których status nie został jeszcze wyjaśniony. Prosimy o pilnowanie wyznaczonych terminów i dziękujemy za wyrozumiałość.

 

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego nowego tygodnia.

Posted in Ogłoszenia parafialne | Leave a comment

OGŁOSZENIA NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na II Niedzielę Wielkiego Postu

8 marca 2020 A.D.

 

 • Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Przypominamy, że w naszym kościele Św. Jadwigi w każdy piątek o godz. 16:30 (Jugowice 17:30) razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 16:30 Gorzkie Żale (Michałkowa i Jugowice – 20 min. przed Mszą Św.) rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.
 • Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
 • Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas złożył w ofierze swoje życie, podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia papierosów, aby w ten sposób wynagrodzić Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani rodzice, z większą troską spojrzyjcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.
 • Spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza we wtorek po Mszy Św. wieczornej na plebanii.
 • Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 8:45 w kościele parafialnym Św. Barbary.
 • Spotkanie Wspólnoty Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji we czwartek po Mszy Św. na plebani.
 • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Święta. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii. Pamiętajmy, że nasi bliscy i żywi i umarli oczekują na Ofiarę Mszy Św.. Msze Św. sprawowane będą dni powszednie tygodnia od poniedziałku do piątku o godzinie 9:00 i 17:00 a w sobotę tylko o godz. 9:00. Msze Św. wieczorne o godz. 17:00 w piątki i niedziele Wielkiego Postu są sprawowane w kościele pomocniczym Św. Jadwigi.
 • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie tygodnia 30 min. przed Mszą Św. (od 8:30 i od 16:30). Dodatkowo w piątek od 20:00 do porannej Mszy Św. w sobotę o godz. 9:00.
 • W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
 • Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w środę od 10:00 do 11:00 a w sobotę będzie nieczynna. W pilnych przypadkach prosimy o wcześniejsze telefoniczne uzgodnienie.
 • Znana nam „Fundacja Albertówka” z Jugowic, która jest organizacją pożytku publicznego prosi o podzielenie się 1 % swojego podatku: KRS 0000235361, ul. Grabiszyńska 103; 53-439 Wrocław; nr konta: 25 1090 2398 0000 0001 2284 8177. Ulotki do wzięcia przy wyjściu z kościoła.
 • Za tydzień przypada III niedziela m-ca. Po każdej Mszy Świętej odbywać się będzie zbiórka ofiar do skarbon na potrzeby remontowo inwestycyjne w naszej Parafii.
 • W Kościele powszechnym przeżywamy dzisiaj niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. Możemy również ich wesprzeć materialnie naszymi ofiarami do skarbon przy wyjściu z kościoła. Za każdy dar serca składamy staropolskie Bóg zapłać!
 • Polecamy lekturę prasy katolickiej, jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny.

 

Po raz kolejny przypominamy, iż zgodnie z ustawą z 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych [Dz.U. 1959, poz.11] po 20 latach od pochówku należy odnowić chęć dalszego użytkowania miejsca pod grób poprzez wniesienie ustalonej opłaty za tzw. przedłużenie. Zarządca Cmentarzy nie ma obowiązku powiadamiania dysponentów grobu o wygaśnięciu terminu użytkowania. Jeżeli po 20 latach użytkownik nie dokona dalszego przedłużenia rezerwacji miejsca przez złożenie ustalonej opłaty u Zarządcy Cmentarza, to traktowane jest to jako rezygnacja z dalszego użytkowania miejsca pod grób. W tym układzie grób zostaje zniwelowany i przeznaczony do ponownego pochówku.

W tym roku mija 20 lat dla grobów, w których dokonano pochówku w 2000 roku – dotyczy to również grobów wcześniejszych pochówków, których status nie został jeszcze wyjaśniony. Prosimy o pilnowanie wyznaczonych terminów i dziękujemy za wyrozumiałość.

 

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego nowego tygodnia.

Posted in Ogłoszenia parafialne | Leave a comment

OGŁOSZENIA NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na I Niedzielę Wielkiego Postu

1 marca 2020 A.D.

 

 • Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w kościele pomocniczym Św. Jadwigi o godz. 16:30 odprawiamy Drogę krzyżową (Jugowice 17:30), a w niedziele o godz. 16:30 Gorzkie Żale (Michałkowa i Jugowice – 20 min. przed Mszą Św.). Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
 • Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie przed obrazem Jezusa ukrzyżowanego po przyjęciu Komunii św. modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Aby ten odpust uzyskać trzeba oprócz wykonania czynności do której przywiązany jest odpust być:1. w stanie łaski uświecającej, 2. odmówić dowolną modlitwę w intencjach Ojca Św., niemieć przywiązania do grzechu choćby lekkiego i 4. Przyjąć w danym dniu Komunię Św..
 • W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.
 • Spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza we wtorek po Mszy Św. wieczornej na plebanii.
 • Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 8:45 w kościele Św. Jadwigi.
 • W środę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani gromadzenia doczesnego bogactwa. Władza i polityka są dziełem Boga, a traktowane jako powołanie mogą stać się też drogą do świętości. Ponieważ Święty Kazimierz jest patronem naszych braci Litwinów, przez jego wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności Kościół i naród litewski.
 • Spotkanie Wspólnoty Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji we czwartek po Mszy Św. na plebani.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.
  W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie, Niepokalanemu Sercu Maryi – najlepszej z Matek podczas nabożeństwa I-szo sobotniego o godz. 8:00.
 • (W pierwszy czwartek miesiąca w kaplicy w Jugowicach Msza Św. o godz. 16:30. Pamiętajmy, że to z Chrystusa ukrytego w Eucharystii czerpiemy moc do osobistego nawrócenia, umocnienia wiary i gorliwej pobożności.) Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej w piątek od godz. 16:00. Wszystkich parafian serdecznie zachęcamy do pojednania się z Panem Bogiem i braćmi, do przyjęcia Komunii Św. wynagradzającej oraz do licznego udziału w pierwszopiątkowym nabożeństwie.
 • W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: w piątek przed południem Ks. Proboszcz, a w sobotę
  Stanisław.
 • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Święta. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii. Pamiętajmy, że nasi bliscy i żywi i umarli oczekują na Ofiarę Mszy Św.. Msze Św. sprawowane będą dni powszednie tygodnia od poniedziałku do piątku o godzinie 9:00 i 17:00 a w sobotę tylko o godz. 9:00. Msze Św. wieczorne o godz. 17:00 w piątki i niedziele Wielkiego Postu są sprawowane w kościele pomocniczym Św. Jadwigi.
 • Zapraszamy młodzież z kl. VI SP na spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania w najbliższy piątek po Mszy Świętej wieczornej.
 • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie tygodnia 30 min. przed Mszą Św. (od 8:30 i od 16:30). Dodatkowo w piątek od 20:00 do porannej Mszy Św. w sobotę o godz. 9:00.
 • Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w środę od 16:00 do 17:00 a w sobotę o 10:00 do 11:00.
 • Zbiórka LSO – Ministrantów w sobotę o godz. 10:00 na plebanii.
 • Znana nam „Fundacja Albertówka” z Jugowic, która jest organizacją pożytku publicznego prosi o podzielenie się 1 % swojego podatku: KRS 0000235361, ul. Grabiszyńska 103; 53-439 Wrocław; nr konta: 25 1090 2398 0000 0001 2284 8177. Ulotki do wzięcia przy wyjściu z kościoła.
 • Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do skarbon na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.
 • Polecamy lekturę prasy katolickiej, jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny.

 

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego nowego tygodnia.

Posted in Ogłoszenia parafialne | Leave a comment