OGŁOSZENIA NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na II Niedzielę zwykłą „w ciągu roku”

19 stycznia 2020 A.D.

 

 • W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.
 • We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Św. i serdeczna pamięć.
 • Naszych drogich dziadków i nasze rodziny polecimy Matce Bożej Nieustającej Pomocy w środę podczas nowenny Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 8:45.
 • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Święta. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii. Pamiętajmy, że nasi bliscy i żywi i umarli oczekują na Ofiarę Mszy Św.. W tym tygodniu Msze Św. w dni powszednie są sprawowane tylko o godzinie 9:00. A dzisiaj nie będzie Mszy Św. wieczornej o godz. 17:00.
 • W naszej Parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Program kolędy jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i dostępny w biuletynie informacyjnym. Jeśli komuś nie odpowiada termin lub czas Wizyty Duszpasterskiej i chciałby przenieść ją na inny – może to uzgodnić po Mszy Św. w zakrystii lub telefonicznie na plebanii. Kolędę rozpoczynamy ok. godz. 15:30.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie tygodnia 30 min. przed Mszą Św. (od 8:30). Dodatkowo w piątek od 20:00 do porannej Mszy Św. w sobotę o godz. 9:00.
 • Polecamy lekturę prasy katolickiej, jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny – obie w cenie 6 zł.
 • W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.
 • Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w sobotę od 10:00 do 11:00. Natomiast w pilnych przypadkach po telefonicznym uzgodnieniu.
 • Drodzy  Diecezjanie, od lat, w ostatnią niedzielę stycznia, jako wspólnota diecezjalna wspieramy naszymi ofiarami utrzymanie świdnickiej katedry. Składane ofiary dają możliwość prowadzenia działań związanych z wyposażeniem oraz remontowaniem pierwszego spośród kościołów w diecezji.  Dzięki przyznanej ostatnio dotacji z programów europejskich rozpoczęła się na początku stycznia br. konserwacja i rewitalizacja barkowego wnętrza gotyckiej katedry świdnickiej.  Ten największy w najnowszej historii remont świątyni zajmie kilka lat i jest związany z trudnymi działaniami konserwatorskimi, które wyraźnie ograniczą dostępność katedry. Drodzy Diecezjanie, zwracam się do Was z gorącą prośbą o modlitwę w intencji rozpoczętego dzieła remontu kościoła katedralnego, nazywanego Matką wszystkich kościołów diecezji a także proszę Was o materialne wsparcie remontu, który poza przyznaną dotacją wiąże się także ze znacznym tzw. wkładem własnym. Za wszystkie ofiary złożone w przyszłą niedzielę (26 stycznia) wyrażam z serca płynące podziękowanie wyrażone staropolskim „Bóg zapłać”. Całą wspólnotę diecezjalną polecam wstawiennictwu św. Stanisława, patrona diecezji i katedry a także opiece Matki Bożej Świdnickiej zapewniając o swojej modlitwie, którą szczególnie zanoszę w każdy wtorek przed Jej wizerunkiem czczonym w naszej katedrze. +  Ignacy Dec Biskup Świdnicki
 • Dzisiaj przypada III-cia niedziela miesiąca, po każdej Mszy Św. odbywa się będzie zbiórka do puszek na cele remontowo – inwestycyjne. Za każdy dar serca dziękujemy i otaczamy serdeczną modlitwą wyrozumiałość.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • Wtorek – 21 I – Św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.
 • Piątek – 24 I – Św. Franciszka Salezego (1567-1622), biskupa i doktora Kościoła, był wybitnym pisarzem, jest patronem dziennikarzy i prasy katolickiej.

 

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego nowego tygodnia.

Posted in Ogłoszenia parafialne | Leave a comment

Ogłoszenia na Niedzielę Chrztu Pańskiego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Niedzielę Chrztu Pańskiego

12 stycznia 2020 A.D.

 

 • Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest a także, gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
 • Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.
 • W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.
 • W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.
 • Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 8:45.
 • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Święta. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii. Pamiętajmy, że nasi bliscy i żywi i umarli oczekują na Ofiarę Mszy Św.. Podczas trwania Wizyty Duszpasterskiej Msze Św. w dni powszednie są sprawowane tylko o godzinie 9:00. A dzisiaj i w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy Św. wieczornej o godz. 17:00.
 • W naszej Parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Program kolędy jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i dostępny w biuletynie informacyjnym. Jeśli komuś nie odpowiada termin lub czas Wizyty Duszpasterskiej i chciałby przenieść ją na inny – może to uzgodnić po Mszy Św. w zakrystii lub telefonicznie na plebanii. Kolędę rozpoczynamy ok. godz. 15:30. A w sobotę ok. 12:00.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie tygodnia 30 min. przed Mszą Św. (od 8:30). Dodatkowo
  w piątek od 20:00 do porannej Mszy Św. w sobotę o godz. 9:00.
 • Polecamy lekturę prasy katolickiej, jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny – obie w cenie 6 zł.
 • Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w sobotę od 10:00 do 11:00. Natomiast w pilnych przypadkach po telefonicznym uzgodnieniu.
 • W przyszła niedziela to III-cia miesiąca, po każdej Mszy Św. odbywać się będzie zbiórka do puszek na cele remontowo – inwestycyjne. Dziękujemy za życzliwość i wyrozumiałość.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • Piątek 17 I – Św. Antoniego, opata, żyjącego na przełomie III i IV wieku, pustelnika, który do dziś znajduje naśladowców
  w praktykowaniu takiej drogi doskonałości chrześcijańskiej.

 

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego nowego tygodnia.

Posted in Ogłoszenia parafialne | Leave a comment

Ogłoszenia na II niedzielę po Narodzeniu Pańskim

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim

5 stycznia 2020 A.D.

 

 • Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.
 • W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, (uroczystość nakazana) która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego 2020. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „znakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Ofiary składane przy nabywaniu kadzidła i kredy przeznaczone są na Dzieła Misyjne Kościoła.
 • W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Polecamy tę składkę ofiarności Parafian.
 • Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 8:45.
 • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Święta. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii. Pamiętajmy, że nasi bliscy i żywi i umarli oczekują na Ofiarę Mszy Św.. Podczas trwania Wizyty Duszpasterskiej Msze Św. w dni powszednie są sprawowane tylko o godzinie 9:00. A dzisiaj, jutro i w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy Św. wieczornej o godz. 17:00.
 • W naszej Parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Program kolędy jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i dostępny w biuletynie informacyjnym. Jeśli komuś nie odpowiada termin lub czas Wizyty Duszpasterskiej i chciałby przenieść ją na inny – może to uzgodnić po Mszy Św. w zakrystii lub telefonicznie na plebanii. Kolędę rozpoczynamy ok. godz. 15:30. A w sobotę ok. 12:00.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie tygodnia 30 min. przed Mszą Św. (od 8:30 i od 16:30). Dodatkowo w piątek od 20:00 do porannej Mszy Św. w sobotę o godz. 9:00.
 • Polecamy lekturę prasy katolickiej, jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny – obie w cenie 6 zł.
 • Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę i w sobotę od 10:00 do 11:00. Natomiast w pilnych przypadkach po telefonicznym uzgodnieniu.
 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego nowego tygodnia.

Posted in Ogłoszenia parafialne | Leave a comment

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Św. Rodziny

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

29 grudnia 2019 A.D.

 

 • Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Pamiętajmy, że kochające się i przykładnie żyjące polskie rodziny mają być solą dla ziemi. Zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi w oparciu o prawdziwą miłość. Nie będzie dzisiaj i w przyszłą niedzielę Mszy Św. o godz. 17:00.
 • Zbliża się koniec roku kalendarzowego 2019. Podobnie jak wszystkie ostatnie lata był brzemienny w wydarzenia w Kościele powszechnym i naszej lokalnej wspólnoty, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Warto pochylić się nad radościami, sukcesami, ale także nad najtrudniejszymi momentami i doświadczeniami tego czasu.
 • We wtorek, 31 grudnia, podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w kościele parafialnym Św. Barbary, które będziemy celebrowali po Mszy Św. o godz. 17:00, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.
 • W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia
  w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszych kościołach jak w każdą niedzielę – jest to uroczystość nakazana – czyli mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. pod karą grzechu ciężkiego. W Nowy Rok będzie wyjątkowo Msza Św. o godz. 17:00 w kościele Św. Barbary.
 • W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, piątek miesiąca – czyli szczególna okazja do pojednania się z Panem Bogiem i braćmi, oraz pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w godzinach od 16:00 do 17:00. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę o godzinie 8:00. W piątek odwiedzimy chorych w naszej Parafii z posługą sakramentalną: Ks. Stanisław już od godziny 8:00, Ks. Proboszcz po Mszy Św. porannej.
 • W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Plan kolędy jest dostępny na tablicy ogłoszeń i w biuletynie informacyjnym. Jeśli komuś nie odpowiada termin lub czas Wizyty Duszpasterskiej i chciałby przenieść ją na inny – może to uzgodnić po Mszy św. w zakrystii lub telefonicznie na plebanii. Kolędę rozpoczynamy ok. godz. 15:30. A w sobotę ok. 12:00.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie tygodnia 30 min. przed Mszą Św. (od 8:30 i od 16:30).
 • Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w sobotę od 10:00 do 11:00. Natomiast w pilnych przypadkach po telefonicznym uzgodnieniu.
 • Dzisiaj w Niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa po każdej Mszy Św. przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć swoimi ofiarami do puszek Diecezjalną Poradnię Życia Rodzinnego służącą pomocą osobom borykającym się z różnego rodzaju problemami małżeńskimi, wychowawczymi i rodzinnymi.

 

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY

 • Środa – 1 I – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi;
 • Czwartek – 2 I – Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Bpów i doktorów Kościoła;

 

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.

Posted in Ogłoszenia parafialne | Leave a comment

OGŁOSZENIA NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na IV Niedzielę Adwentu

22 grudnia 2019 A.D.

 

 • W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. W najbliższy wtorek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia Dobrej Nowiny innym. Msza Św. w dzień wigilijny rano o 9:00.
 • Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej
  o północy z wtorku, 24 grudnia, na środę, 25 grudnia. (Msze Święte pasterskie: Walim: 24:00, Rzeczka
  i Michałkowa:
  21:00, Jugowice i Glinno: 22:30) Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.
 • Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
 • Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt jak w każdą niedzielę (święta nakazane). Nie będzie Mszy Świętych o godz. 17:00.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie tygodnia 30 min. przed Mszą Św. (od 8:30 i od 16:30).
 • Przyszła Niedziela – to Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Po każdej Mszy Św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz Diecezjalnej Poradni Życia Rodzinnego.
 • Zbiórka LSO – Ministrantów w piątek o 15:30.
 • Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w sobotę od 10:00 do 11:00. Natomiast w pilnych przypadkach po telefonicznym uzgodnieniu.
 • Polecamy lekturę prasy katolickiej, jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 10 zł.
 • Pamiętając o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Nie ograniczajmy świąt tylko do rozrywki i stołu. W zakrystii po Mszy Św. można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny składając dobrowolną ofiarę. A świece Caritas są do nabycia w cenie – mała 5 zł. a duża 12 zł..
 • Dziękujemy wszystkim osobom, którzy stroili nasze świątynie – Rodzicom i młodzieży z kl. VIII SP, Wspólnocie Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji oraz wszystkim którzy byli zaangażowani – za poświęcony czas, siły oraz wszelkie dobro serdeczne: serdeczne Bóg zapłać!!! 😊
 • W ubiegłą niedzielę w czasie kwesty na cele remontowo-inwestycyjne zebrano 836 zł.. Do pokrycia kosztów założenia nagłośnienia w kościele parafialnym Św. Barbary przyłączyły się również Matki Żywego Różańca składając swoje ofiary: Róża p. Kowalskiej 700 zł., Róża p. Gałkowskiej 600 zł. Róża p. Juszczyk 800 zł. .. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary.

 

W tym tygodniu w LITUGI wspominamy:

 • Czwartek – 26 XII – Św. Szczepana, diakona i pierwszego męczennika za wiarę. Taca w tym dniu jest przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy. Na zakończenie Mszy Św. błogosławieństwo owsa ku czci Św. Szczepana.
 • Piątek – 27 XII – Św. Jana Apostoła i Ewangelistę. Msza Św. tylko o godz. 17:00.
 • Sobota – 28 XII – Świętych Młodzianków, męczenników, którzy ponieśli śmierć z powodu przyjścia na świat Zbawiciela na rozkaz Heroda. Msza Św. tylko o 9:00.

 

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego nowego tygodnia.

Posted in Ogłoszenia parafialne | Leave a comment