W łączności ze światem – koronka na ulicy

koronka-na-ulicyBlisko 160 polskich miast, ale także z Australii, Belgii, Islandii, Francji, Haiti, Hiszpanii, Niemiec, Republiki Południowej Afryki, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy i Włoch, zgłosiło swój udział w Koronce do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata. W tym roku po raz siódmy na ulicach naszych miast 28 września o godz. 15.00 odmawiać będziemy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Stając na 10 minut do Koronki do Bożego Miłosierdzia we wszystkich strefach czasowych, ( my stajemy tradycyjnie przy kościele Św. Barbary)  chrześcijanie otaczają glob i zbawiają swoją ziemię, swoje miasto, swoją ulicę. Bo nie jest to – jak podkreślają organizatorzy – kolejny happening, parada, pochód. To jest realna modlitwa, która ma moc sprawczą czynienia dobra. Do modlitwy dołącz i Ty. Znak rozpoznawczy: plansza z napisem „Jezu, ufam Tobie”, wokół niej ludzie z różańcem w ręce.

Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast zainicjowano w Łodzi, w dniu beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, która odbyła się 28 września. W tym roku intencja jest szczególna: za chrześcijan prześladowanych w Iraku, na Bliskim Wschodzie i o pokój na Ukrainie.

Zdjęcia z modlitwy przed kościołem Św. Barbary – M.Kruczek