OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XIX Niedzielę zwykłą „wciągu roku”

11 sierpnia 2019 A.D.

 

 • Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.
 • Dzisiaj o godz. 15:00 w Rzeczce będziemy obchodzić Odpust ku czci Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Wszystkim za przygotowanie dzisiejszych uroczystości, poświęcony czas i siły oraz za wszelkie dobro – składamy serdeczne Bóg zapłać!!! 😊
 • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii lub w Kancelarii parafialnej. Pamiętajmy, że nasi bliscy: i żywi i zmarli oczekują na Ofiarę Mszy Św.
 • Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszych kościołach w niedzielę i święta nakazane są sprawowane według wakacyjnego porządku. Rzeczka: o godz. 8:00; Jugowice: o godz. 11:00; Glinno: o godz. 16:00; i Michałkowa: o godz. 17:00; Walim: o godz. 9:30 i 12:30. Nie będzie Mszy Św. o godz. 17:00. Wakacyjny plan dostępny jest na stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń.
 • W okresie wakacji do 31 sierpnia – Msze Św. w dni powszednie są sprawowane od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00 a w sobotę tylko o 9:00 w kościele parafialnym Św. Barbary.
 • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od poniedziałku do piątku od 17:00. A w sobotę od 8:00 do porannej Mszy Św. i później w sobotę od 10:00 – do 21:00.
 • W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej we wtorek o godz. 18:00.
 • Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 17:45.
 • W uroczystość nakazaną Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszych kościołach sprawowane będą według porządku niedzielnego. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę.
 • Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP na zakończenie wszystkich Mszy Świętych.
 • W okresie wakacyjnym Kancelaria parafialna czynna jest tylko w sobotę od 10:00 do 11:00. W sprawach bardzo pilnych prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub w okolicach wieczornej Mszy Św.
 • W przyszłą niedzielę przypada III niedziela miesiąca. Tradycyjne po każdej Mszy Św. będą do skarbon zbierane datki na cele remontowe w naszej Parafii.
 • Zachęcany do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny. Pogłębiajmy naszą wiedzę religijną.

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:

 • Środa – 14 VIII – Św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941), polskiego franciszkanina, apostoła Niepokalanej, męczennika Auschwitz,
 • Czwartek – 15 VIII – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny – uroczystość nakazana, Msze Św. jak w niedzielę.
 • Sobota – 17 VIII – Św. Jacka (ok. 1200-1258), jednego z pierwszych polskich dominikanów, misjonarza na Rusi.

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej.

Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym parafianom i gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. W czasie wakacyjnym pamiętajmy o codziennej modlitwie i udziale w niedzielnych Mszach Św. Podczas planowanych urlopów i wyjazdów pamiętajmy o godności miejsc świętych przy ich nawiedzaniu. Niech nasze zachowanie oraz nasz strój będzie zawsze wyrazem naszego szacunku dla Pana Boga i dla drugiego człowieka.

This entry was posted in Ogłoszenia parafialne. Bookmark the permalink.