OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

na XX Niedzielę zwykłą „wciągu roku”

18 sierpnia 2019 A.D.

• Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.
  • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii lub w Kancelarii parafialnej. Pamiętajmy, że nasi bliscy: i żywi i zmarli oczekują na Ofiarę Mszy Św.
  • Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszych kościołach w niedzielę i święta nakazane są sprawowane według wakacyjnego porządku. Rzeczka: o godz. 8:00; Jugowice: o godz. 11:00; Glinno: o godz. 16:00; i Michałkowa: o godz. 17:00; Walim: o godz. 9:30 i 12:30. Nie będzie Mszy Św. o godz. 17:00. Wakacyjny plan dostępny jest na stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń.
  • W okresie wakacji do 31 sierpnia – Msze Św. w dni powszednie są sprawowane od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00 a w sobotę tylko o 9:00 w kościele parafialnym Św. Barbary.
  • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od poniedziałku do piątku od 17:00. A w sobotę od 8:00 do porannej Mszy Św. i później w sobotę od 10:00 – do 21:00.
  • Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 17:45.
  • W okresie wakacyjnym Kancelaria parafialna czynna jest tylko w sobotę od 10:00 do 11:00. W sprawach bardzo pilnych prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub w okolicach wieczornej Mszy Św.
  • W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.
  • Dzisiaj przypada III niedziela miesiąca. Tradycyjne po każdej Mszy Św. do skarbon zbierane są datki na cele remontowe w naszej Parafii.
  • Zachęcany do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny. Pogłębiajmy naszą wiedzę religijną.

• Wtorek – 20 VIII – Św. Bernarda (1090-1159), opata zakonu cystersów i piewcę chwały Maryi.
  • Środa – 21 VIII – Św. Piusa X (1835-1914), papieża, realizatora hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.
  • Czwartek – 22 VIII – Najświętszą Maryję Pannę, Królową nieba i ziemi.
  • Sobota – 24 VIII – Św. Bartłomieja (I w.), Apostoła, świadka Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci przed Panem.

Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym parafianom i gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. W czasie wakacyjnym pamiętajmy o codziennej modlitwie i udziale w niedzielnych Mszach Św. Podczas planowanych urlopów i wyjazdów pamiętajmy o godności miejsc świętych przy ich nawiedzaniu. Niech nasze zachowanie oraz nasz strój będzie zawsze wyrazem naszego szacunku dla Pana Boga i dla drugiego człowieka.