Rekolekcje szkolne w Jugowicach

rekolekcje jugowiceSpołeczność uczniowska PSP im. Janusza Korczaka w Jugowicach w dniach od 26 do 27 marca 2015 roku przeżywała szkolne rekolekcje wielkopostne. Program zajęć rekolekcyjnych opracowany został przez Panią katechetkę Alicję Bekas. W program zajęć włączyli się nauczyciele i wychowawcy szkoły. Konferencje dla uczniów głosił ks. Grzegorz Owsianik. Pierwszy dzień rozpoczął się konferencją ks. Grzegorza. Rekolekcjonista posługując się planszami z napisami rozważał zagadnienie: Co jest moim pokarmem? Jak żyć ? Co mi pomaga a co przeszkadza w drodze do nieba? Uczniowie zaś przez czas zajęć wykonywali palmy wielkanocne a klasy starsze oglądały film o Eucharystii. Wspólne omówienie prac oraz filmu zakończyło pierwszy dzień rekolekcyjnych zajęć.

Drugiego dnia uczniowie skupili się na wykonywaniu kartek wielkanocnych. W trakcie zajęć uczniowie klas młodszych oglądali filmy animowane o żywotach świętych a klas starszych film pt;”Widziałem niebo”.Na zakończenie rekolekcji miała miejsce konferencja ks. Grzegorza na temat: „Co powinno się zrobić, aby przybliżyć się do Jezusa”. Ks. Grzegorz na przykładach ukazywał działanie łaski Bożej nawiązując do Sakramentu Pokuty, który tę łaskę daje.Na koniec rozważania rekolekcjonista życzył uczniom i Gronu Pedagogicznemu życzenia spokojnych i radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zaproponował naukę piosenki pt: ” Bóg nie umarł…”

W tej żywej i rodzinnej atmosferze zakończyły się szkolne rekolekcyjne spotkania.