Godne miejsce krzyża….

Krkrzyz w rzeczcezyż stanowi znak chrześcijańskiej wiary. Na nim Chrystus objawił swoją najwyższą miłość do Kościoła. Chrystus wywyższony na krzyżu nad ziemię odniósł zwycięstwo nad szatanem i pociągnął wszystkich do Siebie. Krzyż Chrystusa stał się wszelkim błogosławieństwem i przyczyną wszelkich łask. Wierni czcząc krzyż dostępują owoców odkupienia.

W kościele pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe w Rzeczce został w przedsionku umieszczony krzyż do adoracji. Na odwrocie krzyża widnieje napis: opracował (jako formę architektoniczną krzyża ) ks. kan. Karwatka Edward Proboszcz Śremski rok 1957 „. Krzyż ten został przekazany księdzu Stefanowi, obecnemu  Proboszczowi w Walimiu 2 lata temu. Osobą ofiarującą był pewien mężczyzna z Wrocławia, który poprosił, by krzyż znalazł swoje należyte i godne miejsce. Sam zaś krzyż nabył za niską cenę kiedyś na bazarze. Odrestaurowania krzyża podjął się Pan Mieczysław Śmiałek wyposażając krzyż w dłuzszy drzewiec, co pozwoli używać krzyża w procesji. W przyszłości, po remoncie kościoła, obok krzyża zostanie umieszczona kropielnica z wodą święconą. Poświęcenia krzyża dokonał ks. Proboszcz 14 grudnia 2014 roku. Niech ten krzyż utwierdza wiarę, pomnaża dobre czyny, pociesza w cierpieniu i przyczynia się do zbawienia dusz; niech strzeże i broni przed złem.