OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XVIII niedzielę zwykłą „w ciągu roku”

2 sierpnia 2020 A.D.

 

 • Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu pielgrzymi zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe, którego czcimy również w naszej Parafii. Odpust ku jego czci będziemy obchodzić w Rzeczce 16 sierpnia w niedzielę o godz. 15:00, na który już dziś wszystkich zapraszamy.
 • (Michałkowa: Dziękujemy wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do obchodu na uroczystości odpustowych ku czci Św. Anny do Michałkowej – serdeczne Bóg zapłać.)
 • W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominamy, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione. Dzisiaj również przypada I-sza niedziela miesiąca – na zakończenie Mszy Św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. (Po Mszy Św. o godz. 9:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.)
 • W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed wieczorną Msza Świętą o godz. 17:45.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosić będziemy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Odwiedzin chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej w tym miesiącu nie będzie. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. 17:00 – w tym czasie okazja do spowiedzi. Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18:00 a zaraz przed Eucharystią nabożeństwo pierwszopiątkowe.
 • Pamiętajmy, iż najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Święta. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii. Pamiętajmy, że nasi bliscy i żywi i umarli oczekują na Ofiarę Mszy Św..
 • Wakacyjny porządek Mszy Św. jest następujący: Rzeczka 8:00; Walim 9:30 i 12:30; Jugowice godz.: 11:00; Glinno 16:00 i Michałkowa 17:00. Porządek w dni powszednie tygodnia Msze Św.: poniedziałek, środa i piątek – godz. 18:00, we wtorek, czwartek i w sobotę o godz. 9:00.
 • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku na 1 godz. przed Mszą Św. W piątek dodatkowo od 20:00 przez całą noc do porannej Mszy Św. w sobotę o godz. 9:00.
 • Sprawy kancelaryjne można załatwiać po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu.
 • Zachęcany do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny. Pogłębiajmy naszą wiedzę religijną.

 

W tym tygodniu W LITURGII WSPOMINAMY:

 • Wtorek – 4 VIII – Św. Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujmy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
 • Czwartek – 6 VII – przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
 • Sobota – 8 VIII – Św. Dominika (ok. 1170-1221), kapłana, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia.

 

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia!!!

This entry was posted in Ogłoszenia parafialne. Bookmark the permalink.