OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

na III Niedzielę Wielkiego Postu

15 marca 2020 A.D.

• Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej o godz. 16:30 (Jugowice 17:30) i niedzielnych Gorzkich Żalach o godz. 16:30 (Michałkowa i Jugowice – 20 min. przed Mszą Św.). Przypominamy, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  • Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 8:45 w kościele parafialnym Św. Barbary.
  • W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, warto zwracać się o pomoc do Świętego Józefa nie tylko w dniu jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich chorych i konających.
  • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Święta. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii. Pamiętajmy, że nasi bliscy i żywi i umarli oczekują na Ofiarę Mszy Św.. Msze Św. sprawowane będą dni powszednie tygodnia od poniedziałku do piątku o godzinie 9:00 i 17:00 a w sobotę tylko o godz. 9:00. Msze Św. wieczorne o godz. 17:00 w piątki i niedziele Wielkiego Postu są sprawowane w kościele pomocniczym Św. Jadwigi.
  • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie tygodnia 30 min. przed Mszą Św. (od 8:30 i od 16:30). Dodatkowo w piątek od 20:00 do porannej Mszy Św. w sobotę o godz. 9:00.
  • Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o wcześniejsze telefoniczne uzgodnienie.
  • Spotkania wszystkich grup parafialnych są zawieszone do odwołania.
  • Dzisiaj przypada III niedziela m-ca. Po każdej Mszy Świętej odbywa się zbiórka ofiar do skarbon na potrzeby remontowo inwestycyjne w naszej Parafii.
  • Polecamy lekturę prasy katolickiej, jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny.

Po raz kolejny przypominamy, iż zgodnie z ustawą z 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych [Dz.U. 1959, poz.11] po 20 latach od pochówku należy odnowić chęć dalszego użytkowania miejsca pod grób poprzez wniesienie ustalonej opłaty za tzw. przedłużenie. Zarządca Cmentarzy nie ma obowiązku powiadamiania dysponentów grobu o wygaśnięciu terminu użytkowania. Jeżeli po 20 latach użytkownik nie dokona dalszego przedłużenia rezerwacji miejsca przez złożenie ustalonej opłaty u Zarządcy Cmentarza, to traktowane jest to jako rezygnacja z dalszego użytkowania miejsca pod grób. W tym układzie grób zostaje zniwelowany i przeznaczony do ponownego pochówku.

W tym roku mija 20 lat dla grobów, w których dokonano pochówku w 2000 roku – dotyczy to również grobów wcześniejszych pochówków, których status nie został jeszcze wyjaśniony. Prosimy o pilnowanie wyznaczonych terminów i dziękujemy za wyrozumiałość.

Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego nowego tygodnia.