OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na VI Niedzielę zwykłą „w ciągu roku”

16 lutego 2020 A.D.

 

  • Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.
  • Pamiętajmy też, że tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i stołu eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości.
  • Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 16:45.
  • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Święta. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii. Pamiętajmy, że nasi bliscy i żywi i umarli oczekują na Ofiarę Mszy Św.. Msze Św. sprawowane są w czasie ferii zimowych w dni powszednie tygodnia od poniedziałku do piątku o godzinie 17:00 a w sobotę o godz. 9:00. Dodatkowo we wtorek będzie Msza Św. o godz. 9:00.
  • W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez Świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.
  • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie tygodnia 30 min. przed Mszą Św. (od 16:30). Dodatkowo w piątek od 20:00 do porannej Mszy Św. w sobotę o godz. 9:00.
  • Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.
  • Znana nam „Fundacja Albertówka” z Jugowic, która jest organizacją pożytku publicznego prosi o podzielenie się 1 % swojego podatku: KRS 0000235361, ul. Grabiszyńska 103; 53-439 Wrocław; nr konta: 25 1090 2398 0000 0001 2284 8177. Ulotki do wzięcia przy wyjściu z kościoła.
  • Dzisiaj z racji III niedzieli m-ca po każdej Mszy Św. są zbierane do skarbon datki na cele remontowo inwestycyjne w naszej Parafii. Za każdy dar serca dziękujemy staropolskim Bóg zapłać!!! 😊
  • Polecamy lekturę prasy katolickiej, jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny – obie w cenie 6 zł.

 

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego nowego tygodnia.

This entry was posted in Ogłoszenia parafialne. Bookmark the permalink.