OGŁOSZENIA NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na III Niedzielę zwykłą „w ciągu roku”

26 stycznia 2020 A.D.

 

 • Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego oraz Światowy Dzień Trędowatych i Dzień Islamu. Prośmy o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.
 • Dzisiaj po Mszy Św. o 12:30 spotkanie Rodziców dzieci klasy III SP.
 • Spotkanie ministrantów, lektorów i ich rodziców dzisiaj o 18:00 na plebanii. Serdecznie zapraszamy!
 • Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 8:45.
 • Spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza w Środę po Mszy Św. o. godz. 17:00 na plebani.
 • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Święta. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii. Pamiętajmy, że nasi bliscy i żywi i umarli oczekują na Ofiarę Mszy Św.. W tym tygodniu wracamy do starego porządku sprawowania Mszy Św. dlatego przypominamy, że celebracja Eucharystii w dni powszednie od poniedziałku do piątku jest o godzinie 9:00 i 17:00 a w sobotę tylko o godz. 9:00. Od dzisiaj jest sprawowana Msza Św. wieczorna o godz. 17:00 w kościele parafialnym Św. Barbary.
 • Dobiegły końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej Parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o kontakt po Mszy Św. w zakrystii lub w Kancelarii parafialnej.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie tygodnia 30 min. przed Mszą Św. (od 8:30 i 16:30). Dodatkowo w piątek od 20:00 do porannej Mszy Św. w sobotę o godz. 9:00.
 • Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę od 16:00 do 17:00 i w sobotę od 10:00 do 11:00.
 • W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w pierwszosobotnim nabożeństwie o godz. 8:00 a następnie w Eucharystii. W sobotę przedpołudniem Ks. Stanisław odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną.
 • W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Na Mszę Św. o 12:30 zapraszamy Dzieci Klasy III Szkoły Podstawowej wraz z Rodzicami i Opiekunami. Odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.
 • Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie – ofiarami do puszek – borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.
 • Zgodnie z prośbą Bpa Świdnickiego po Mszy Św. ofiarami do puszek możemy wesprzeć utrzymanie świdnickiej katedry. Za wszystkie ofiary dzisiaj złożone Bp Ignacy Dec wyraża z serca płynące podziękowanie wyrażone staropolskim „Bóg zapłać”.
 • W ubiegłą niedzielę na cele remontowo – inwestycyjne zebrano 876,50 zł.. Za każdy dar serca dziękujemy i otaczamy serdeczną modlitwą.
 • Polecamy lekturę prasy katolickiej, jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny – obie w cenie 6 zł.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • Wtorek – 28 I – Św. Tomasza z Akwinu (1225-1274), doktora Kościoła, jednego z najwybitniejszych filozofów i teologów
  w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.
 • Piątek – 31 I – Św. Jana Bosko (1815-1888), założyciela zgromadzenia salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielkiego pedagoga i apostoła młodzieży.

 

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego nowego tygodnia.

This entry was posted in Ogłoszenia parafialne. Bookmark the permalink.