OGŁOSZENIA NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na II Niedzielę zwykłą „w ciągu roku”

19 stycznia 2020 A.D.

 

 • W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.
 • We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Św. i serdeczna pamięć.
 • Naszych drogich dziadków i nasze rodziny polecimy Matce Bożej Nieustającej Pomocy w środę podczas nowenny Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 8:45.
 • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Święta. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii. Pamiętajmy, że nasi bliscy i żywi i umarli oczekują na Ofiarę Mszy Św.. W tym tygodniu Msze Św. w dni powszednie są sprawowane tylko o godzinie 9:00. A dzisiaj nie będzie Mszy Św. wieczornej o godz. 17:00.
 • W naszej Parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Program kolędy jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i dostępny w biuletynie informacyjnym. Jeśli komuś nie odpowiada termin lub czas Wizyty Duszpasterskiej i chciałby przenieść ją na inny – może to uzgodnić po Mszy Św. w zakrystii lub telefonicznie na plebanii. Kolędę rozpoczynamy ok. godz. 15:30.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie tygodnia 30 min. przed Mszą Św. (od 8:30). Dodatkowo w piątek od 20:00 do porannej Mszy Św. w sobotę o godz. 9:00.
 • Polecamy lekturę prasy katolickiej, jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny – obie w cenie 6 zł.
 • W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.
 • Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w sobotę od 10:00 do 11:00. Natomiast w pilnych przypadkach po telefonicznym uzgodnieniu.
 • Drodzy  Diecezjanie, od lat, w ostatnią niedzielę stycznia, jako wspólnota diecezjalna wspieramy naszymi ofiarami utrzymanie świdnickiej katedry. Składane ofiary dają możliwość prowadzenia działań związanych z wyposażeniem oraz remontowaniem pierwszego spośród kościołów w diecezji.  Dzięki przyznanej ostatnio dotacji z programów europejskich rozpoczęła się na początku stycznia br. konserwacja i rewitalizacja barkowego wnętrza gotyckiej katedry świdnickiej.  Ten największy w najnowszej historii remont świątyni zajmie kilka lat i jest związany z trudnymi działaniami konserwatorskimi, które wyraźnie ograniczą dostępność katedry. Drodzy Diecezjanie, zwracam się do Was z gorącą prośbą o modlitwę w intencji rozpoczętego dzieła remontu kościoła katedralnego, nazywanego Matką wszystkich kościołów diecezji a także proszę Was o materialne wsparcie remontu, który poza przyznaną dotacją wiąże się także ze znacznym tzw. wkładem własnym. Za wszystkie ofiary złożone w przyszłą niedzielę (26 stycznia) wyrażam z serca płynące podziękowanie wyrażone staropolskim „Bóg zapłać”. Całą wspólnotę diecezjalną polecam wstawiennictwu św. Stanisława, patrona diecezji i katedry a także opiece Matki Bożej Świdnickiej zapewniając o swojej modlitwie, którą szczególnie zanoszę w każdy wtorek przed Jej wizerunkiem czczonym w naszej katedrze. +  Ignacy Dec Biskup Świdnicki
 • Dzisiaj przypada III-cia niedziela miesiąca, po każdej Mszy Św. odbywa się będzie zbiórka do puszek na cele remontowo – inwestycyjne. Za każdy dar serca dziękujemy i otaczamy serdeczną modlitwą wyrozumiałość.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • Wtorek – 21 I – Św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.
 • Piątek – 24 I – Św. Franciszka Salezego (1567-1622), biskupa i doktora Kościoła, był wybitnym pisarzem, jest patronem dziennikarzy i prasy katolickiej.

 

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego nowego tygodnia.

This entry was posted in Ogłoszenia parafialne. Bookmark the permalink.