Ogłoszenia na Niedzielę Chrztu Pańskiego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Niedzielę Chrztu Pańskiego

12 stycznia 2020 A.D.

 

 • Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest a także, gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
 • Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.
 • W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.
 • W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.
 • Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 8:45.
 • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Święta. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii. Pamiętajmy, że nasi bliscy i żywi i umarli oczekują na Ofiarę Mszy Św.. Podczas trwania Wizyty Duszpasterskiej Msze Św. w dni powszednie są sprawowane tylko o godzinie 9:00. A dzisiaj i w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy Św. wieczornej o godz. 17:00.
 • W naszej Parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Program kolędy jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i dostępny w biuletynie informacyjnym. Jeśli komuś nie odpowiada termin lub czas Wizyty Duszpasterskiej i chciałby przenieść ją na inny – może to uzgodnić po Mszy Św. w zakrystii lub telefonicznie na plebanii. Kolędę rozpoczynamy ok. godz. 15:30. A w sobotę ok. 12:00.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie tygodnia 30 min. przed Mszą Św. (od 8:30). Dodatkowo
  w piątek od 20:00 do porannej Mszy Św. w sobotę o godz. 9:00.
 • Polecamy lekturę prasy katolickiej, jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny – obie w cenie 6 zł.
 • Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w sobotę od 10:00 do 11:00. Natomiast w pilnych przypadkach po telefonicznym uzgodnieniu.
 • W przyszła niedziela to III-cia miesiąca, po każdej Mszy Św. odbywać się będzie zbiórka do puszek na cele remontowo – inwestycyjne. Dziękujemy za życzliwość i wyrozumiałość.

 

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • Piątek 17 I – Św. Antoniego, opata, żyjącego na przełomie III i IV wieku, pustelnika, który do dziś znajduje naśladowców
  w praktykowaniu takiej drogi doskonałości chrześcijańskiej.

 

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego nowego tygodnia.

This entry was posted in Ogłoszenia parafialne. Bookmark the permalink.