OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XXXIII Niedzielę zwykłą „wciągu roku”

17 listopada 2019 A.D.

 

 • Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.
 • Msze Św. w Walimiu w tym tygodniu będą sprawowane: od poniedziałku do piątku o godz. 9:00 i 17:00 natomiast w sobotę tylko o 9:00.
 • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Pamiętajmy, że nasi bliscy: i żywi i zmarli oczekują na Ofiarę Mszy Św.
 • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie na 30 min. przed Mszą Św. (od 8:30 i od 16:30). W piątek dodatkowo od 20:00 przez całą noc do porannej Mszy Św. w sobotę i później w sobotę od 10:00 – do 20:00.
 • Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 8:45.
 • Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Św. wieczornej do 18:30 a w sobotę 10:00 – 11:00.
 • Spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza w środę po Mszy Św. wieczornej na plebanii
 • Spotkanie Wspólnoty Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji we czwartek po Mszy Św. o. godz. 17:00 na plebani.
 • Spotkanie młodzieży z kl. VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej, która przygotowuje się do Bierzmowania odbędzie się w najbliższy piątek po Mszy Świętej wieczornej w kościele parafialnym Św. Barbary.
 • Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11:00 na plebanii.
 • Pamiętając o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wiecznej ojczyzny, modliliśmy się o życie wieczne dla nich podczas nabożeństw wypominkowych. Dziękujemy wszystkim, którzy włączali się do wspólnej modlitwy. Za jej bezcenny dar i za wszystkie złożone ofiary przy tej okazji składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 • Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – zakończenie roku liturgicznego, święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza, Akcji Katolickiej oraz ERM, taca przeznaczona będzie na rozbudowę i budowę nowych świątyń w Diecezji Świdnickiej.
 • Polecamy lekturę prasy katolickiej, jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny, który jest w cenie 6 zł.
 • Dzisiaj z racji III-ciej niedzieli miesiąca po każdej Mszy Św. odbywa się zbiórka do puszek na cele inwestycyjne w Parafii. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:

 • Poniedziałek – 18 XIŚw. Karolinę Kózkównę (1898-1914), dziewicę, męczennicę w obronie czystości, jest patronką Ruchu Czystych Serc,
 • Środa – 20 XI – Św. Rafała Kalinowskiego (1835-1907), polski karmelitę, niestrudzonego spowiednika,
 • Czwartek 21 XI – Najświętszą Maryję Pannę w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu,
 • Piątek 22 XI – Św. Cecylię (III w.), męczennicę z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronkę muzyki i śpiewu kościelnego. W tym dniu w modlitwie pamiętajmy o wszystkich dbających o śpiew i muzykę w naszych świątyniach o: kantorach, psalmistach, diakoniach muzycznych, chórach i scholach.

 

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego nowego tygodnia.

 

This entry was posted in Ogłoszenia parafialne. Bookmark the permalink.