Odpustowo w Rzeczce…

IMG_0174Św. Maksymilian Maria Kolbe  patronuje kościołowi w Rzeczce i opiekuje się tutejszą wspólnotą. W niedzielę , 17 sierpnia, od krzyża misyjnego spod kościoła Św. Jadwigi wyruszyła pielgrzymka piesza na uroczystości odpustowe do Rzeczki. Wraz z pielgrzymami wędrował ks. Proboszcz. Każdy niósł ze sobą intencje, każdy mógł nieść krzyż procesyjny. Pogoda dopisała. Przy śpiewie pieśni i modlitwy różańcowej pielgrzymi doszli do kościoła pw. Św. M. M. Kolbego w Rzeczce. Tutaj o godz. 17.00 rozpoczęła się uroczysta msza święta, której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Ryszard Pasieka, proboszcz z parafii Trzebieszowice. Na uroczystości przybyli oprócz mieszkańców Rzeczki również parafianie z Walimia, Jugowic, Głuszycy  i innych miejscowości. Po mszy świętej była modlitwa Lianią ku czci Św. M.M.Kolbego oraz modlitwa o uproszenie łask za Jego przyczyną przed Najświętszym Sakramentem.Następnie odbyła się procesja wokół kościoła z N. Sakramentem i uroczyste Te Deum.

Wspólnota z Rzeczki zadbała również o poczęstunek dla wszystkich, którzy przybyli na odpust.

Dziękujemy organizatorom oraz strażakom, którzy dbali o porządek podczas pielgrzymki.

Zdjęcia wykonał M. Morawski