OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XVIII Niedzielę zwykłą „wciągu roku”

4 sierpnia 2019 A.D.

 

 • Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.
 • Dzisiaj pierwsza niedziela m-ca czyli adoracyjna, po Mszy Św. o 9:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 • Naszą szczególną pamięcią i modlitwą otaczamy dzisiaj Księdza Proboszcza Ryszarda i wszystkich jego poprzedników, wzywając orędownictwa Św. Jana Marii Vianney’a, patrona proboszczów.
 • Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami (31.07. – 9.08.). Będziemy codziennie ich spierać naszymi modlitwami po każdej Mszy Św. Niech Matka Boża wszystkim nam uprasza duchowych darów. Grupa z naszej diecezji dotrze do Częstochowy 9 sierpnia.
 • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii lub w Kancelarii parafialnej. Pamiętajmy, że nasi bliscy: i żywi i zmarli oczekują na Ofiarę Mszy Św.
 • Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszych kościołach w niedzielę i święta nakazane są sprawowane według wakacyjnego porządku. Rzeczka: o godz. 8:00; Jugowice: o godz. 11:00; Glinno:
  o godz. 16:00; i Michałkowa: o godz. 17:00; Walim: o godz. 9:30 i 12:30. Nie będzie Mszy Św. o godz. 17:00. Wakacyjny plan dostępny jest na stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń.
 • W okresie wakacji do 31 sierpnia – Msze Św. w dni powszednie są sprawowane od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00 a w sobotę tylko o 9:00 w kościele parafialnym Św. Barbary.
 • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od  poniedziałku do piątku od 17:00. A w sobotę od 8:00 do porannej Mszy Św. i później w sobotę od 10:00 – do 21:00.
 • Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 17:45.
 • W okresie wakacyjnym Kancelaria parafialna czynna jest tylko w sobotę od 10:00 do 11:00. W sprawach bardzo pilnych prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub w okolicach wieczornej Mszy Św.
 • Odpust ku czci Św. Maksymiliana Marii Kolbego, będziemy obchodzić w następną niedzielę 11 sierpnia o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. (Rzeczka: przy tej okazji bardzo prosimy o pomoc w montażu nowego ogrodzenia przy k-le, pamiętajmy, że świątynia jest naszym wspólnym dobrem. Prosimy również osoby, które chcą przygotować ciasta i inne dania na poczęstunek po uroczystości odpustowej, aby zgłosiły swoją gotowość p. Basi Wiśniewskiej [kościelnej]. Zachęcamy do współpracy dla dobra wspólnego. Już dzisiaj wszystkim chętnym dziękujemy za poświęcony czas i siły. 😊
 • Zachęcany do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny. Pogłębiajmy naszą wiedzę religijną.

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:

 • Wtorek – 6 VIII – święto Przemienienia Pańskiego,
 • Czwartek – 8 VIII – Św. Dominika (ok. 1170-1221), kapłana i założyciela Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,
 • Piątek – 9 VIII – Św. Teresę Benedyktę od Krzyża – Edytę Stein (1891-1942), filozofa, karmelitankę, zamordowaną w Auschwitz, patronkę Europy,
 • Sobota – 10 VIII – Św. Wawrzyńca (III w.), diakona, opiekuna ubogich, męczennika.

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece Bożej Opatrzności i życzliwości najbliższych.

 

Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym parafianom i gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. W czasie wakacyjnym pamiętajmy o codziennej modlitwie i udziale w niedzielnych Mszach Św. Podczas planowanych urlopów i wyjazdów pamiętajmy o godności miejsc świętych przy ich nawiedzaniu. Niech nasze zachowanie oraz nasz strój będzie zawsze wyrazem naszego szacunku dla Pana Boga i dla drugiego człowieka.

This entry was posted in Ogłoszenia parafialne. Bookmark the permalink.