OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XVII Niedzielę zwykłą „wciągu roku”

28 lipca 2019 A.D.

 

 • Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.
 • Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Odpustu ku czci Św. Anny w Michałkowej o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy! Przy tej okazji już dzisiaj przypominamy o Odpuście ku czci Św. Maksymiliana Marii Kolbego, który będziemy obchodzić w niedzielę 11 sierpnia o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy.
 • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii lub w Kancelarii. Pamiętajmy, że nasi bliscy i żywi i zmarli oczekują na Ofiarę Mszy Św.
 • Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszych kościołach w niedzielę i święta nakazane są sprawowane według wakacyjnego porządku. Rzeczka: o godz. 8:00; Jugowice: o godz. 11:00; Glinno: o godz. 16:00; i Michałkowa: o godz. 17:00; Walim: o godz. 9:30 i 12:30. Nie będzie Mszy Św. o godz. 17:00. Wakacyjny plan dostępny jest na stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń.
 • W okresie wakacji do 31 sierpnia – Msze Św. w dni powszednie są sprawowane od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00 a w sobotę tylko o 9:00 w kościele parafialnym Św. Barbary.
 • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od poniedziałku do piątku od 17:00. A w sobotę od 8:00 do porannej Mszy Św. i później w sobotę od 10:00 – do 21:00.
 • Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 17:45.
 •  W czwartek 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o poległych w walce o wolność naszej Ojczyzny.
 • W najbliższych dniach przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy w piątek o godz. 18:00. Okazja do spowiedzi w dni powszednie 15 min. przed Mszą Św. a w piątek od godz. 17:00. Nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 8:00 a Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Przypominamy, iż z racji wakacji odwiedziny duszpasterskie chorych są zawieszone.
 • W okresie wakacyjnym Kancelaria parafialna czynna jest tylko w sobotę od 10:00 do 11:00. W sprawach bardzo pilnych prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub w okolicach wieczornej Mszy Św.
 • W poprzednią niedzielę na cele remontowe zebrano 1 040 zł. Za każdy dar serca jeszcze raz składamy serdeczne: Bóg zapłać oraz zapewniamy o modlitwie.
 • Przyszła niedziela to pierwsza m-ca czyli adoracyjna, po Mszy Św. o 9:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 • Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, prosimy o zapoznanie się z informacjami na stronie internetowej diecezji Świdnickiej.
 • A tych, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy od środy (31.07. – 9.08.) do duchowej łączności z pielgrzymami. Będziemy codziennie ich spierać naszymi modlitwami po każdej Mszy Św. Niech Matka Boża wszystkim nam uprasza duchowych darów. Pielgrzymka z naszej diecezji dotrze do Częstochowy 9 sierpnia.
 • Zachęcany do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny. Pogłębiajmy naszą wiedzę religijną.
 • Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia.

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:

 • Poniedziałek – 29 VII – Św. Martę, siostrę Marii i Łazarza, patronkę gospodyń domowych,
 • Środa – 31 VII – Św. Ignacego z Loyoli (1491-1556), założyciela zakonu jezuitów,
 • Czwartek – 1 VIII – Św. Alfonsa Marię Liguoriego (1696-1787), założyciela zgromadzenia redemptorystów.

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Solenizantów i jubilatów ogarniamy serdeczną modlitwą i życzymy wszelkich Bożych darów.

Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym parafianom i gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. W czasie wakacyjnym pamiętajmy o codziennej modlitwie i udziale w niedzielnych Mszach Św. Podczas planowanych urlopów i wyjazdów pamiętajmy o godności miejsc świętych przy ich nawiedzaniu. Niech nasze zachowanie oraz nasz strój będzie zawsze wyrazem naszego szacunku dla Pana Boga i dla drugiego człowieka.

This entry was posted in Ogłoszenia parafialne. Bookmark the permalink.