OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XVI Niedzielę zwykłą „wciągu roku”

21 lipca 2019 A.D.

 

 • Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.
 • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Święta. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii lub w Kancelarii parafialnej. Pamiętajmy, że nasi bliscy i żywi i umarli oczekują na Ofiarę Mszy Św..
 • Przypominamy o wakacyjnym planie Mszy Świętych i nabożeństw w naszych kościołach. Msze Św. w niedzielę i święta nakazane są sprawowane: Rzeczka: o godz. 8:00; Jugowice: o godz. 11:00; Glinno: o godz. 16:00; i Michałkowa: o godz. 17:00; Walim: o godz. 9:30 i 12:30. Nie będzie Mszy Św. o godz. 17:30. Wakacyjny plan dostępny jest na stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń.
 • W okresie wakacji do 31 sierpnia – Msze Św. w dni powszednie są sprawowane od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00 a w sobotę tylko o 9:00 w kościele parafialnym Św. Barbary.
 • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od poniedziałku do piątku od 17:00. A w sobotę od 8:00 do porannej Mszy Św. i później w sobotę od 10:00 – do 21:00.
 • Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 17:45.
 • W okresie wakacyjnym Kancelaria parafialna czynna jest tylko w sobotę od 10:00 do 11:00. W sprawach bardzo pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub w okolicach wieczornej Mszy Św.
 • Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, prosimy o zapoznanie się z informacjami na stronie internetowej diecezji Świdnickiej.
 • Informujemy, iż: Uroczystość Odpustu ku czci Św. Anny w Michałkowej będziemy obchodzić w niedzielę 28 lipca o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy!
 • Zachęcany do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny. Pogłębiajmy naszą wiedzę religijną.
 • Dzisiaj przypada III niedziela m-ca, tradycyjnie po każdej Mszy Św. zbierane są datki na cele remontowe. Za wyrozumiałość i za każdy dar serca składamy serdeczne: Bóg zapłać oraz zapewniamy o modlitwie.
 • Po każdej Mszy św. z racji rozpoczynającego się XX tygodnia Św. Krzysztofa (wspomnienie liturgiczne 25 lipca – czwartek), patrona kierowców i podróżujących, odbywa się błogosławieństwo kierowców i podróżujących oraz poświecenie ich pojazdów.

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:

 • Poniedziałek – 22 VII – Św. Marię Magdalenę, Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych,
 • Wtorek – 23 VII – Św. Brygidę (1303-1373), szwedzką mistyczkę, patronkę Europy,
 • Środa – 24 VII – Św. Kingę (1234-1292), polską księżnę, a następnie klaryskę w Starym Sączu,
 • Czwartek – 25 VII – Św. Jakuba Większego (I w.), pierwszego męczennika wśród Apostołów,
 • Piątek – 26 VII – Świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.

Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym parafianom i gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. W czasie wakacyjnym pamiętajmy o codziennej modlitwie i udziale w niedzielnych Mszach Św.. Podczas planowanych urlopów i wyjazdów pamiętajmy o godności miejsc świętych przy ich nawiedzaniu. Niech nasze zachowanie oraz nasz strój będzie zawsze wyrazem naszego szacunku dla Pana Boga i dla drugiego człowieka.

This entry was posted in Ogłoszenia parafialne. Bookmark the permalink.