OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XV Niedzielę zwykłą „wciągu roku”

14 lipca 2019 A.D.

 

 • Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.
 • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Święta. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii lub w Kancelarii parafialnej. Pamiętajmy, że nasi bliscy i żywi i umarli oczekują na Ofiarę Mszy Św..
 • Przypominamy o wakacyjnym planie Mszy Świętych i nabożeństw w naszych kościołach. Msze Św. w niedzielę i święta nakazane są sprawowane: Rzeczka: o godz. 8:00; Jugowice: o godz. 11:00; Glinno: o godz. 16:00; i Michałkowa: o godz. 17:00; Walim: o godz. 9:30 i 12:30. Nie będzie Mszy Św. o godz. 17:30. Wakacyjny plan dostępny jest na stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń.
 • W okresie wakacji do 31 sierpnia – Msze Św. w dni powszednie są sprawowane od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00 a w sobotę tylko o 9:00 w kościele parafialnym Św. Barbary.
 • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od poniedziałku do piątku od 17:00. A w sobotę od 8:00 do porannej Mszy Św. i później w sobotę od 10:00 – do 21:00.
 • Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 17:45.
 • W okresie wakacyjnym Kancelaria parafialna czynna jest tylko w sobotę od 10:00 do 11:00. W sprawach bardzo pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub w okolicach wieczornej Mszy Św.
 • Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, prosimy o zapoznanie się z informacjami na stronie internetowej diecezji Świdnickiej.
 • Informujemy, iż: Uroczystość Odpustu ku czci Św. Anny w Michałkowej będziemy obchodzić w niedzielę 28 lipca o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy!
 • Zachęcany do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny. Pogłębiajmy naszą wiedzę religijną.
 • W przyszłą niedzielę przypada III niedziela m-ca, tradycyjnie po każdej Mszy Św. będą zbierane datki na cele remontowe. Za wyrozumiałość i za każdy dar serca składamy serdeczne: Bóg zapłać oraz zapewniamy o modlitwie.
 • W przyszłą niedzielę (21 lipca) po każdej Mszy św. z racji rozpoczynającego się XX tygodnia Św. Krzysztofa (wspomnienie liturgiczne 25 lipca – czwartek), patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy Św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i podróżujących oraz poświecenie ich pojazdów.

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:

 • Poniedziałek – 15 VII – Św. Bonawenturę (1221-1274), biskupa, Doktora Kościoła,
 • Wtorek – 16 VII – Matkę Bożą z góry Karmel, patronkę duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów,

życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów.

Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz wszelkiego Bożego błogosławieństwa!!!

 

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i przybywającym do naszej wspólnoty życzymy udanego wypoczynku i wielu łask Bożych. W czasie wakacji letnich, pamiętajmy o codziennej modlitwie i udziale w niedzielnych Mszach Św., a podczas planowanych urlopów i wyjazdów pamiętajmy o godności miejsc świętych przy ich nawiedzaniu. Niech nasze zachowanie oraz nasz strój będzie zawsze wyrazem naszego szacunku dla Pana Boga i dla drugiego człowieka.

 

This entry was posted in Ogłoszenia parafialne. Bookmark the permalink.