OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XIV Niedzielę zwykłą „wciągu roku”

7 lipca 2019 A.D.

 

 • Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala serca wierzących nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem.
 • Dzisiejsza niedziela to pierwsza m-ca czyli adoracyjna, na zakończenie Mszy Św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. o 9:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Święta. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii lub w Kancelarii parafialnej. Pamiętajmy, że nasi bliscy i żywi i umarli oczekują na Ofiarę Mszy Św..
 • Zmienił się plan Mszy Świętych i nabożeństw sprawowanych w naszych kościołach. Msze Św. w niedzielę i święta nakazane są sprawowane: Rzeczka: o godz. 8:00; Jugowice: o godz. 11:00; Glinno: o godz. 16:00; i Michałkowa: o godz. 17:00; Walim: o godz. 9:30 i 12:30. Nie będzie Mszy Św. o godz. 17:30. Wakacyjny plan dostępny jest na stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń.
 • W okresie wakacji do 31 sierpnia – Msze Św. w dni powszednie są sprawowane od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00 a w sobotę tylko o 9:00 w kościele parafialnym Św. Barbary.
 • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od poniedziałku do piątku od 17:00. A w sobotę od 8:00 do porannej Mszy Św. i później w sobotę od 10:00 – do 21:00.
 • Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 17:45.
 • W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawimy w sobotę po Mszy Św. o godz. 9:00. Serdecznie  zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • W okresie wakacyjnym Kancelaria parafialna czynna jest tylko w sobotę od 10:00 do 11:00. W sprawach bardzo pilnych prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub w okolicach wieczornej Mszay Św.
 • Zachęcany do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny. Pogłębiajmy naszą wiedzę religijną.
 • W najbliższą sobotę 13 lipca w parku jordanowskim w Walimiu organizowany jest festyn charytatywny pod hasłem: „Iwonko wracaj do zdrowia”. Dochód z festynu ma wesprzeć rehabilitację Iwonki Mąki – żony i matki. Zachęcamy i prosimy o wsparcie i duchowe, i materialne tego dzieła.

 

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:

 • Poniedziałek 8 VII – Św. Jana z Dukli (1414-1484), kapłana, kaznodzieję, pustelnika, patrona rycerstwa polskiego,
 • Czwartek 11 VII – Św. Benedykta (ok. 480-547), ojca monastycyzmu zachodniego, założyciela i opata klasztoru Monte Cassino, patrona Europy, (dzień 50 urodzin Ks. Proboszcza, który prosi o modlitwę)
 • Piątek 12 VII – Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu (974-1009), biskupa misyjny, przyjaciela Polski, męczennika,
 • Sobota 13 VII – Świętych Andrzeja Świerada i Benedykta (X-XI w.), polskich ascetów i pustelników.

 

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności. Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz wszelkiego Bożego błogosławieństwa!!!

 

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i przybywającym do naszej wspólnoty życzymy udanego wypoczynku i wielu łask Bożych. W czasie wakacji letnich, pamiętajmy o codziennej modlitwie i udziale w niedzielnych Mszach Św., a podczas planowanych urlopów i wyjazdów pamiętajmy o godności miejsc świętych przy ich nawiedzaniu. Niech nasze zachowanie oraz nasz strój będzie zawsze wyrazem naszego szacunku dla Pana Boga i dla drugiego człowieka.

This entry was posted in Ogłoszenia parafialne. Bookmark the permalink.