OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       16 lutego 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   W dzisiejszą, szóstą niedzielę w ciągu roku, czytamy Ewangelię wg św. Mateusza. Dziś Jezus, kontynuując swoje nauczanie określane jako „Kazanie na górze”, zwraca naszą uwagę na relacje międzyludzkie, rodzinne i przyjacielskie. Warto, byśmy się im przyjrzeli. Może jest coś, co można by w tych relacjach ulepszyć, poprawić. Zwróćmy też uwagę na pogłębianie naszej wiary.

   Możemy również włączyć się w działalność grup i wspólnot, jakie istnieją na terenie naszej parafii, aby się wzajemnie wspierać w wyznawaniu naszej wiary. Są nimi Róże Różańcowe, grupa Odnowy w Duchu Świętym, która ma spotkania we wtorki, grono ministranckie, grupa dekoratorska, Straż Przyboczna Najświętszego Sakramentu.

   Zachęcamy dzisiaj wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie miała miejsce w dużym kościele od 13.00 do 17.00.

   W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra, Apostoła. Święto to jest okazją dla wiernych Kościoła okazania następcom św. Piotra wyrazów szacunku i hołdu. Tron, na którym zasiadał św. Piotr, obecny stale w kościele, gdzie papież odprawia nabożeństwa i sprawuje liturgię dnia, jest nieustannym świadectwem, że biskupi rzymscy mają tę samą władzę nad Kościołem Chrystusa, jaką miał Piotr. I my w naszych osobistych modlitwach pamiętajmy tego dnia o papieżu Franciszku i o całym Kościele, jakim przyszło mu w tych czasach kierować.

   Dzisiejsza niedziela  jest 3 niedzielą miesiąca – zbieramy ofiary do puszek na inwestycje w parafii. Dziś nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00 w małym kościele.

   Msze święte w tygodniu w małym kościele o godz. 9.00.

   W środę zapraszamy na nowennę do M.B.N.Pomocy, w czwartek na nabożeństwo do  Patronki parafii Św. Barbary, w piątek na 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

   Kancelaria parafialna czynna w środę od godz. 16.00 do 17.00 i w sobotę od 10.00 do 11.00.

   Składamy podziękowanie naszym parafiankom za złożenie się i zakup odkurzacza do małego kościoła. 

Zapowiedzi:

Rafał Węgrzyn z Wapnicy i Dagmara Anna Pakuła z Walimia – zap.1

   W minionym tygodniu odbyły się dwa pogrzeby: Marii Nowak z Rzeczki oraz Bronisława Madery z Walimia. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu:

                 ” Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …”

Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki naszej Patronki Świętej Barbary. A dzisiaj życzymy Wam wszystkim radosnych spotkań w gronie najbliższych i błogosławionego odpoczynku.

This entry was posted in Ogłoszenia parafialne. Bookmark the permalink.