Rada Parafialna – spotkanie-9.02.2014

IMG_6148Dnia 9 lutego o godz. 18.00 odbyło się na plebanii pierwsze w tym roku kalendarzowym spotkanie Rady Parafialnej. Statut Rady Parafialnej przy Parafii pod wezwaniem Św. Barbary w Walimiu w rozdziale IV paragrafie 9  punkcie 2 przewiduje spotkania Rady raz na kwartał. W razie potrzeby Proboszcz może zwołać posiedzenie Rady w każdej chwili. W roku kalendarzowym 2013 takich spotkań Rady Parafialnej było 6 oraz dodatkowe spotkanie opłatkowe. Rada Parafialna jest organem doradczym Proboszcza.

Ze względów chorobowych spotkanie odbyło się przy mniejszej liczebności. Otwarcia spotkania dokonał ks. Proboszcz, który zapoznał Radę z sytuacją Kościoła w Polsce w nawiązaniu do słów dzisiejszej Ewangelii o  „ewangelicznej roli soli i światła” w życiu chrześcijanina.

Rada zapoznała się z decyzją odmowną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotyczącego dotacji na remont kościoła M. B. Bolesnej w Glinnie. Parafia w minionym tygodniu złożyła do Ministerstwa odwołanie.

Poruszono sprawę malowania wnętrza dużego kościoła do wysokości empor. Trwa obecnie finalizowanie pozwolenia u  Konserwatora Zabytków na zamierzone działanie. Dla kościoła Św. Jadwigi jest obecnie sporządzana dokumentacja techniczna i przygotowywanie wszelkich dokumentów by móc w tym roku kalendarzowym ( na jesień ) wystąpić o dotację do Ministra Kultury.

Parafia jest wdzięczna Urzędowi Gminy w Walimiu, który pozytywnie zaopiniował prośbę o dotację na drenaż kościoła pw. Św. M. Marii Kolbe w Rzeczce i na ten cel w budżecie Gminy przeznaczył pomoc w wysokości 20 tysięcy złotych.

W punkcie bieżące sprawy poruszono sprawę dzwonów na wieży dużego kościoła, czekające nas prace uszczelniające pokrycie kopuły wieży oraz budowanie alejki na cmentarzu parafialnym w Glinnie.

Ksiądz Proboszcz zachęcił wszystkich członków Rady do adoracji Najświętszego Sakramentu w następną niedzielę. Również zachęcał do wzięcia udziału w Forum Ewangelizacyjnym, które odbędzie się w marcu w Świdnicy.

Spotkaniu towarzyszyła modlitwa o pomoc Bożą w pracach Rady na rok 2014.