OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XIII Niedzielę zwykłą „wciągu roku”

30 czerwca 2019 A.D.

 

 • Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.
 • Rozpoczął się czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.
 • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Święta. Zachęcamy do  zamawiania intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii lub w Kancelarii parafialnej. Pamiętajmy, że nasi bliscy i żywi i umarli oczekują na Ofiarę Mszy Św..
 • Zmienił się plan Mszy Świętych i nabożeństw sprawowanych w naszych kościołach. Od dzisiaj Msze Św. w niedzielę i święta nakazane są sprawowane: Rzeczka: o godz. 800;
  Jugowice: o godz. 1100;
  Glinno: o godz. 1600;
  Michałkowa: o godz. 1700;
  Walim: o godz. 930 i 1230. Nie będzie Mszy Św. o godz. 1700.
  Wakacyjny plan dostępny jest na stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń.
 • W okresie wakacji do 31 sierpnia – Msze Św. w dni powszednie są sprawowane od poniedziałku do piątku o godzinie 1800 a w sobotę tylko o 900 w kościele parafialnym Św. Barbary.
 • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od poniedziałku do piątku od 1700. A w sobotę od 800 do porannej Mszy Św. i później w sobotę od 1000 – do 2100.
 • Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 1745.
 • Z racji wakacji odwiedziny duszpasterskie chorych są zawieszone. W naglących przypadkach prosimy o kontakt telefoniczny lub po Mszy Św. w zakrystii.
 • Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy w piątek o godz. 1800. Spowiedź św. od godz. 1730.
 • W okresie wakacyjnym Kancelaria parafialna czynna jest tylko w sobotę od 1000 do 1100. W sprawach bardzo pilnych prosimy o kontakt po wieczornych Mszach Św. lub telefonicznie.
 • Sobotnia Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 900.  Nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 800 serdecznie zapraszamy.
 • Przyszła niedziela to pierwsza m-ca czyli adoracyjna, po Mszy Św. o 930 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 • Zachęcany do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny. Pogłębiajmy naszą wiedzę religijną. Przez czas wakacji nie będzie ukazywał się Biuletyn parafialny.
 • Od poniedziałku posługę wikariusza w naszej Parafii podjął Ks. Daniel Koprowski. Witamy go serdecznie i życzymy mu obfitości Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask oraz niezłomności w pracy duszpasterskiej.

 

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:

 • Środa 3 VII – Św. Tomasza Apostoła, patron Indii i Portugalii;
 • Sobota 6 VII – bł. Marię Teresę Ledóchowska (1863-1922), dziewicę, misjonarkę, założycielkę Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Piotra Klawera, zasłużoną w walce z niewolnictwem w Afryce – zyskała mino „Matki Afryki”.

 

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Solenizantów i jubilatów pierwszych dni lipca zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów. Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz wszelkiego Bożego błogosławieństwa!!!

 

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i przybywającym do naszej wspólnoty życzymy udanego wypoczynku i wielu łask Bożych. W czasie wakacji letnich, pamiętajmy o codziennej modlitwie i udziale w niedzielnych Mszach Św., a podczas planowanych urlopów i wyjazdów pamiętajmy o godności miejsc świętych przy ich nawiedzaniu. Niech nasze zachowanie oraz nasz strój będzie zawsze wyrazem naszego szacunku dla Pana Boga i dla drugiego człowieka.

This entry was posted in Ogłoszenia parafialne. Bookmark the permalink.