OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XII Niedzielę zwykłą „wciągu roku”

23 czerwca 2019 A.D.

 

 • Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni i nabożeństwem czerwcowym ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa do czwartku włącznie. W piątek wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 1730 a w sobotę o 830 .
 • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Święta. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii lub w Kancelarii parafialnej. Pamiętajmy, że nasi bliscy i żywi i umarli oczekują na Ofiarę Mszy Św..
 • W okresie wakacji do 31 sierpnia – Msze Św. w dni powszednie są sprawowane od poniedziałku do piątku o godzinie 1800 a w sobotę tylko o 900 w kościele parafialnym Św. Barbary.
 • Od przyszłej niedzieli również ulegnie zmianie porządek Mszy Św. niedzielnych: Rzeczka: o godz. 800; Jugowice: o godz. 1100; Glinno: o godz. 1600; i Michałkowa: o godz. 1700; Walim: o godz. 930 i 1230. Nie będzie Mszy Św. o godz. 1700.
 • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od poniedziałku do piątku od 1700. A w sobotę od 800 do porannej Mszy Św. i później w sobotę od 1000 – do 2100.
 • Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msza Święta o godz. 1800.
 • Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 845.
 • W najbliższy piątek 28 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta tego dnia w Walimiu o godz. 1800. A w Jugowicach Odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1700. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!!! Z inicjatywy Św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian.
 • Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszamy na Mszę Św. o godz. 900. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 • W okresie wakacyjnym Kancelaria parafialna czynna jest tylko w sobotę od 1000 do 1100. W sprawach bardzo pilnych prosimy o kontakt po wieczornych Mszach Św. lub telefonicznie.
 • W ubiegłą niedzielę na cele remontowe zebrano razem 1 633,41 zł. Za każdy dar serca jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać!!! (Michałkowa 155 zł.)
 • Na czas wakacji zawieszamy odwiedziny naszych chorych przebywających w domach. Gdyby jednak zaszła potrzeba posługi sakramentalnej prosimy o zgłoszenie tego faktu po Mszy Św. w zakrystii.
 • Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.
 • Zachęcany do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny. Pogłębiajmy naszą wiedzę religijną. Przez czas wakacji nie będzie ukazywał się Biuletyn parafialny.
 • W piątek dziękowaliśmy Panu Bogu za dar posługi duszpasterskiej Ks. Andrzeja Raczyckiego, który został przeniesiony do Parafii w Dobromierzu. Od jutra natomiast obowiązki wikariusza w naszej Parafii podejmuje Daniel Koprowski. Obu kapłanom życzymy i wypraszamy za wstawiennictwem Maryi i naszych Świętych Patronów obfitości Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask oraz niezłomności w pracy duszpasterskiej.

 

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy. Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz wszelkiego Bożego  błogosławieństwa!!!

 

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy i przybywającym do naszej wspólnoty życzymy udanego wypoczynku i wielu łask Bożych. W czasie wakacji letnich, pamiętajmy o codziennej modlitwie i udziale w niedzielnych Mszach Św., a podczas planowanych urlopów i wyjazdów pamiętajmy o godności miejsc świętych przy ich nawiedzaniu. Niech nasze zachowanie oraz nasz strój będzie zawsze wyrazem naszego szacunku dla Pana Boga i dla drugiego człowieka.

This entry was posted in Ogłoszenia parafialne. Bookmark the permalink.