OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Uroczystość Najświętszej Trójcy

16 czerwca 2019 A.D.

 

 • Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
 • Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 845.
 • Kancelaria parafialna czynna środę od 1600 do 1700 a w sobotę od 1000 do 1100.
 • Zbiórka LSO – Ministrantów w środę o godz. 1300 w kościele Św. Jadwigi.
 • W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 1230, po której wyruszy procesja tradycyjną trasą.
 • Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy i prosimy następujące grupy parafialne i pobliskich mieszkańców. Ołtarz I – pod lipą – Rodzice dzieci I-szo komunijnych; ołtarz II – budynek plebanii – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym i Wspólnota Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji; ołtarz III – na przystanku autobusowym – Żywy Różaniec; ołtarz IV – przy ul. Piastowskiej – p. Marianna Gałkowska wraz z mieszkańcami.
 • W tym dniu Msze Święte sprawowane będą w następującym porządku: Rzeczka o 800, Michałkowej o 930, Jugowice i Glinno o 1100. Msza Święta w Walimiu o 930 i o 1230 z procesją Eucharystyczną. W tym dniu w naszej wspólnocie przeżywać będziemy I rocznicę Komunii Świętej. Nie będzie Mszy Św. o 1700.
 • Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 1730 w sobotę o 830 oraz również w niedziele o godz. 1630 do kościoła parafialnego Św. Barbary. Po nabożeństwie Msza Święta.
 • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie poniedziałek – piątek od 800 i od 1700. W sobotę od 800 do porannej Mszy Św. i później w sobotę od 1000 – do 2100.
 • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Święta. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii lub w Kancelarii parafialnej. Pamiętajmy, że nasi bliscy oczekują na Ofiarę Mszy Św..
 • Msze Św. w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 900 i o 1800 a w sobotę tylko o 900 w kościele parafialnym Św. Barbary.
 • W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Pamiętajmy o szczególnej modlitwie za naszych ojców.
 • Odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jugowicach w piątek 28 czerwca o godz. 1700. Serdecznie zapraszamy!!!
 • Dzisiejsza niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca. Po każdej Mszy Świętej odbywa się zbiórka ofiar do puszek na cele remontowe. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać!!!
 • Zachęcany do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny. Pogłębiajmy naszą wiedzę religijną.

 

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:

 • Poniedziałek 17 VI – Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika (1845-1916, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych)
 • Piątek 21 VI – NMP Przyczyny Naszej Radości

 

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny. Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz wszelkiego Bożego błogosławieństwa!!!

This entry was posted in Ogłoszenia parafialne. Bookmark the permalink.