OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Uroczystość Zesłania Ducha Świetego

9 czerwca 2019 A.D.

 

 • Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.
 • Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii Św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii. Sakrament pokuty sprawowany jest w tygodniu ok. 15 min. przed Mszą Św. lub nabożeństwem.
 • Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 1730 w sobotę o 830 oraz również w niedziele o godz. 1630 w kościele parafialnym Św. Barbary. Po nabożeństwie Msza Święta.
 • We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla młodzieży z kl. III Gimnazjum przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.
 • Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 845.
 • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie poniedziałek – piątek od 800 i od 1700. A w piątek od 2100 przez całą noc do porannej Mszy Św. w sobotę i później w sobotę od 1000 – do 2100.
 • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Święta. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii lub w Kancelarii parafialnej. Pamiętajmy, że nasi bliscy oczekują na Ofiarę Mszy Św..
 • Msze Św. w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 900 i o 1800 a w sobotę tylko o 900 w kościele parafialnym Św. Barbary.
 • Kancelaria parafialna czynna środę od 1600 do 1700 a w sobotę od 1000 do 1100.
 • Spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza w środę po Mszy Św. wieczornej na plebanii.
 • Wszystkie chętne dzieci (i I-szo Komunijne i Rocznicowe), które chcą sypać kwiatki na procesji Bożego Ciała zapraszamy na spotkanie wraz z Rodzicami lub opiekunami we czwartek na godz. 1600 do kościoła Św. Jadwigi.
 • Rodziców i Dzieci przeżywających I-szą rocznicę Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie we czwartek na 1630. -do kościoła Św. Jadwigi. Obecność obowiązkowa!!!
 • W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.
 • W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawiamy w czwartek po Mszy Św. Wieczornej godz. 1800.
 • Spotkanie Wspólnoty Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji we czwartek po Mszy Św. wieczornej i nabożeństwie fatimskim na plebani.
 • Zbiórka LSO – Ministrantów w sobotę o godz. 1100 w kościele Św. Jadwigi.
 • W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej. Będzie to również III niedziela m-ca, w którą będą zbierane datki na cele remontowe w naszej Parafii.
 • Zachęcany do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny. Pogłębiajmy naszą wiedzę religijną.

 

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:

 • Poniedziałek – 10 VI – Najświętszą Maryję Pannę, Matkę Kościoła (w Polsce: święto)
 • Wtorek – 11 VI – Św. Barnabę Apostoła, ucznia Pana Jezusa, towarzysza wypraw misyjnych św. Pawła;
 • Środa – 12 VI – w diecezji świdnickiej: Bł. Męczenników Władysława Błądzińskiego, kapłana i Towarzyszy
 • Czwartek – 13 VI – Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 • Piątek – 14 VI – Bł. Michała Kozala (1893-1943), biskupa i męczennika II wojny światowej wychowawcę kleryków.

 

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w rozpoczynającym się nowym tygodniu!!!

This entry was posted in Ogłoszenia parafialne. Bookmark the permalink.