OGŁOSZENIA NA WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

2 czerwca 2019 A.D.

 

 • Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy Św..
 • Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego (w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Św.). Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie nabożeństwa czerwcowego przed Mszą Świętą o godz. 1730.
 • Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 1730 w kościele parafialnym Św. Barbary oraz w niedziele o godz. 1630 w kościele Św. Jadwigi. Po nabożeństwie Msza Święta.
 • We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla młodzieży z kl. VI, VII i VIII SP przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.
 • Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 845.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. (W Jugowicach Msza Św. w czwartek o godz. 1630.) Zachęcamy do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 1800. Spowiedź I-szo piątkowa codziennie przed nabożeństwem i w piątek od godz. 1700.
 • W pierwszy piątek miesiąca przedpołudniem Ks. Proboszcz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.
 • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie poniedziałek – piątek od 800 i od 1700. A w piątek od 2100 przez całą noc do porannej Mszy Św. w sobotę i później w sobotę od 1000 – do 2100.
 • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Święta. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii lub w Kancelarii parafialnej. Pamiętajmy, że nasi bliscy oczekują na Ofiarę Mszy Św..
 • Msze Św. w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 900 i o 1800 a w sobotę tylko o 900 w kościele parafialnym Św. Barbary.
 • Kancelaria parafialna czynna środę od 1600 do 1700 a w sobotę od 1000 do 1100.
 • Spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza w środę po Mszy Św. wieczornej na plebanii.
 • Spotkanie Wspólnoty Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji we czwartek po Mszy Św. wieczornej na plebani.
 • Zbiórka LSO – Ministrantów w sobotę o godz. 1100 w kościele Św. Jadwigi.
 • Zachęcany do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny. Pogłębiajmy naszą wiedzę religijną.
 • Dzisiaj przeżywamy kolejne Święto Dziękczynienia naszą modlitwą i ofiarą do skarbon wesprzyjmy dalsze prace w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie. Za każdy dar serca Bóg zapłać!

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:

 • Poniedziałek 3 VI – Św. Karola Lwangę (1860-1886), afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzyszy, męczenników z Ugandy,
 • Środa 5 VI – Św. Bonifacego (ok. 673-754), pierwszego biskupa misyjnego ludów germańskich, męczennika czczonego jako patrona Niemiec,
 • Sobota 8 VI – Św. Jadwigę (1373-1399), królową Polski z dynastii Andegawenów, fundatorkę kościołów, opiekunkę studentów, założycielkę fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.

 

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Jubilatów i solenizantów zwierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów. Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w rozpoczynającym się nowym tygodniu!!!

This entry was posted in Ogłoszenia parafialne. Bookmark the permalink.