OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

na VI Niedzielę Wielkanocną

26 maja 2019 A.D.

• W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.
  • W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych Mamach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza żyjącym potrzebne dary – niech wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca. A naszym zmarłym Mamom niech Maryja wyprasza radość nieba.
  • Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.
  • Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Zapraszamy na nabożeństwa majowe – dzisiaj o 1630 w kościele Św. Jadwigi, a od poniedziałku do piątku o godz. 1730 do kościoła parafialnego Św. Barbary. Po nabożeństwie Msza Święta.
  • Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.
  • We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla młodzieży z kl. III Gimnazjum przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.
  • Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 845.
  • W środę 29 maja Ks. Proboszcz przeżywa 20 rocznicę przyjęcia sakramentu święceń. Już dziś życzymy wielu łask Bożych na dalsze lata pracy duszpasterskiej i zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ks. Proboszcza w środę o godz. 1800 do kościoła św. Barbary
  • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie poniedziałek – piątek od 800 i od 1700.
    A w piątek od 2100 przez całą noc do porannej Mszy Św. w sobotę i później w sobotę od 1000 – do 2100.
  • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Święta. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii lub w Kancelarii parafialnej. Pamiętajmy, że nasi bliscy oczekują na Ofiarę Mszy Św..
  • Msze Św. w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 900 i o 1800 a w sobotę tylko o 900 w kościele parafialnym Św. Barbary.
  • Kancelaria parafialna czynna środę od 1600 do 1700 a w sobotę od 1000 do 1100.
  • Spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza w środę po Mszy Św. wieczornej na plebanii.
  • Spotkanie Wspólnoty Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji we czwartek po Mszy Św. wieczornej na plebani.
  • Zbiórka LSO – Ministrantów w piątek o godz. 1700 na plebanii.
  • W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 800.
  • W pierwszą sobotę miesiąca Ks. Andrzej odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.
  • Wszystkie dzieci naszej Parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego porannego nabożeństwa czerwcowego w najbliższą sobotę.
  • W ubiegłą niedzielę na cele remontowe do skarbon zebrano 899,50 zł. Za każdy złożony dar składamy serdeczne Bóg zapłać!!!
  • W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Zachęcany do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny. Pogłębiajmy naszą wiedzę religijną.

• Środa – 29 V – Św. Urszulę Ledóchowską (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych, apostołka uśmiechu.
  • Piątek – 31 V – święto Nawiedzenia NMP,
  • Sobota – 1 VI – Św. Justyna (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.

Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli

oraz wszelkiego Bożego błogosławieństwa w rozpoczynającym się nowym tygodniu!!!