Wyjazd na III Pielgrzymkę Diecezji Świdnickiej do Sanktuarium św. Jana Pawła II i Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach

8 kwietna 2916.r odbyła się III Diecezjalna Pielgrzymka  duchowieństwa i wiernych Diecezji Świdnickiej do Sanktuarium  św. Jana Pawła II i Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach.

W Pielgrzymce również brali udział przedstawiciele naszej parafii na czele z księdzem proboszczem. Punktem kulminacyjnym była Eucharystia o godz. 12.00 której przewodniczył Biskup Świdnicki Ignacy Dec w koncelebrze wraz z ks. Biskupem Adamem Bałabuchem oraz z 50 księżmi z Diecezji.  Podczas homilii ks bp. nawoływał aby na co dzień żyć Ewangelią życia, Ewangelią miłosierdzia i Ewangelią Eucharystii. Po Mszy Św, odbyło się uroczyste przejście przez bramę Miłosierdzia i o godz. 15.00 w  Bazylice Bożego Miłosierdzia rozpoczęła się ostatnia część czyli ,, Godzina Miłosierdzia” której przewodniczył ks. bp. Adam Bałabuch. Pielgrzymowanie do Łagiewnik w tym roku było połączone z coroczną pielgrzymką duchowieństwa diecezji Świdnickiej.