SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       19 lipca 2015

Dziś – szesnasta niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazała nam troskę Pana Jezusa o Jego uczniów, zmęczonych wykonywaniem zleconej im przez Niego misji. Pan Jezus jako dobry Pasterz troszczy się również o nas. Niech ta prawda towarzyszy nam zarówno w czasie pracy jak i odpoczynku.

Dziś , w 3 niedzielę miesiąca  zbieramy ofiary do puszek na cele inwestycyjne w parafii.

W sobotę przypada wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych w niedzielę – po każdej Mszy Świętej.

Za tydzień, 26 lipca, mieszkańcy Michałkowej będą przeżywali odpust ku czci Św. Anny. Msza odpustowa o godz. 17.00.

Przypominamy wakacyjny porządek mszy świętych w naszej parafii. W niedziele lipca i sierpnia  nie ma mszy świętej  o godz. 17.00  w Walimiu. W  niedziele wakacyjne w  Glinnie msza św. o godz.  16.00  a  w Michałkowej o 17.00.

W czasie wakacji msze święte w ciągu tygodnia są rano o godz. 9.00 w małym kościele.

Zapowiedzi małżeńskie:

Szymon Majchrzak i Katarzyna Kula z Górzna – zap. 2

Adrian Szewczyk z Czarnego Boru i Katarzyna Goszczyńska z Przedwojowa – zap. 1

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Jana Ługowskiego z Walimia. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.