JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA   23 listopada 2014

Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć, a to pociąga za sobą gotowość bycia do dyspozycji drugiego człowieka. Za każdym razem, gdy odmawiamy modlitwę „Ojcze nasz”, wypowiadamy wezwanie: „Przyjdź królestwo Twoje”, prosząc o to, by nastało królestwo Jezusa, które nie jest z tego świata. Jest to królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju. Warto, abyśmy o tym pamiętali w naszej codzienności. Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia.

Zapraszamy dzisiaj na spotkanie Radę Parafialną na godz. 18.00 na plebanię.

W minionym tygodniu zakończyliśmy prace drenażowe i blacharskie przy kościele w Rzeczce. Składamy podziękowania Panu Mieczysławowi Śmiałkowi za wykonanie projektu prac remontowych jak i nadzór budowlany zarówno przy kościele w Rzeczce jak i w Glinnie. Dziękujemy wszystkim , którzy wzięli udział w pracach przy kościele w Rzeczce-zarówno mieszkańcom jak i innym  osobom. Panu Wiktorowi Rehlis dziękujemy za prace ciężkim sprzętem. Dziękujemy Panu Wójtowi Adamowi Hausmanowi i Władzom Gminy Walim za otrzymaną dotację na prace przy kościele w Rzeczce.  Rozpoczęliśmy prace przy kościele w Glinnie. Wykonane zostały studzienki odbierające wody deszczowe i rozpoczęte są prace blacharskie, które będą trwały jeszcze w tym tygodniu.

Zbiórka ministrantów po mszy św. o godz. 12.00. Zajęcia dla dzieci i  młodzieży na Hali Sportowej w czwartek od 18.00 do 19.30. Spotkanie dzieci należących do scholi w piątek o godz. 16.00 w salce parafialnej.

W sobotę na godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie do salki grupę dekoratorską. W sobotę, 29 listopada, rozpoczyna się dekanalny kurs przygotowujący do sakramentu małżeństwa. Pierwsze spotkanie w sobotę o godz. 18.00 w salkach przy parafii Chrystusa Króla w Głuszycy.

W sobotę, 29 listopada, o godz. 10.00 , Mszą św. w kościele pw. św. Józefa, ul. Kotlarska w Świdnicy, odbędzie się spotkanie wolontariuszy diecezji świdnickiej przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Ze względu na konieczność zaangażowania dużej liczby chętnych, którzy w różnym wymiarze będą włączeni w przebieg Światowych Dni Młodzieży na etapie diecezjalnym (20-25 lipca 2016 r.), każda parafia z dekanatu deleguje przynajmniej jednego przyszłego wolontariusza, który w 2016 r. będzie w 18 r. życia. Chętni do wolontariatu proszeni są o zgłoszenie się do ks. Proboszcza do wtorku.

Zapraszamy na spotkanie za tydzień młodzież klas 2 i 3 gimnazjum po mszy św. o godz. 12.00 w dużym kościele. Msze święte w tym tygodniu w małym kościele.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby Jarosława Grodzickiego z Glinna i Heleny Jadam z Jugowic.  Polećmy ich dusze Bogu:

” Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”