OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XVII niedzielę zwykłą „w ciągu roku”

26 lipca 2020 A.D.

 

 • Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.
 • Dzisiaj zapraszamy na uroczystości odpustowe ku czci Św. Anny do Michałkowej na godz. 17:00.
 • W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed wieczorną Msza Świętą o godz. 17:45.
 • W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa o godz. 8:00 w kościele parafialnym Św. Barbary powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.
 • Miesiąc lipiec przeżywamy rozważając na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa, która zanurza nas w niezgłębionej tajemnicy miłości i miłosierdzia Bożego.
 • W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
 • Pamiętajmy, iż najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Święta. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii lub w kancelarii. Pamiętajmy, że nasi bliscy i żywi i umarli oczekują na Ofiarę Mszy Św..
 • Wakacyjny porządek Mszy Św. jest następujący: Rzeczka 8:00; Walim 9:30 i 12:30; Jugowice godz.: 11:00; Glinno 16:00 i Michałkowa 17:00. Porządek w dni powszednie tygodnia Msze Św.: poniedziałek, środa i piątek – godz. 18:00, we wtorek, czwartek i w sobotę o godz. 9:00.
 • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku na 1 godz. przed Mszą Św. W piątek dodatkowo od 20:00 przez całą noc do porannej Mszy Św. w sobotę o godz. 9:00.
 • W ubiegłą niedzielę na cele remontowo – inwestycyjne do skarbon zebrano 1 007,30 zł.. Jeszcze raz za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać!
 • Sprawy kancelaryjne można załatwiać po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu lub w sobotę 10:00 do 11:00.
 • Zachęcany do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny. Pogłębiajmy naszą wiedzę religijną.

 

W tym tygodniu W LITURGII WSPOMINAMY:

 • Środa 29 VII – Św. Marty, siostry Łazarza i Marii.
 • Piątek 31 VII – Św. Ignacego z Loyoli (1491-1556), kapłana, założyciela zakonu jezuitów, wybitnego teologa, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.
 • Sobota 1 VIII – Św. Alfonsa Marii Liguoriego (1696-1787), biskupa i doktora Kościoła, gorliwego spowiednika, misjonarza i kaznodziei, jedenego z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciela zgromadzenia ojców redemptorystów.

 

Z racji wspomnienia Św. Krzysztofa, dzisiaj po każdej Mszy Św., pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i modlimy się o roztropne ich wykorzystywanie.

 

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia!!!

This entry was posted in Ogłoszenia parafialne. Bookmark the permalink.