OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XV NIEZDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XV niedzielę zwykłą „w ciągu roku”

12 lipca 2020 A.D.

 

 • Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
 • Jutro przypada 13. dzień m-ca. Po Mszy Św. o godz. 18:00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.
 • W środę kierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podczas nowenny o godz. 17:45 prosimy Ją we wszystkich naszych osobistych, rodzinnych i wspólnotowych potrzebach.
 • W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie jest Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest Święty Rafał Kalinowski.
 • Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach. Chętni do przyjęcia szkaplerza proszę, aby zgłaszali się po Mszy Św. do zakrystii. Nałożenie Szkaplerza w środę o 18:00 i w czwartek o 9:00 podczas Mszy Św.
 • W miesiącu lipcu, przeżywamy rozważając na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa, która zanurza nas w niezgłębionej tajemnicy miłości i miłosierdzia Bożego.
 • Pamiętajmy, iż najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Święta. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii lub w kancelarii. Pamiętajmy, że nasi bliscy i żywi i umarli oczekują na Ofiarę Mszy Św..
 • Wakacyjny porządek Mszy Św. jest następujący: Rzeczka 8:00; Walim 9:30 i 12:30; Jugowice godz.: 11:00; Glinno 16:00 i Michałkowa 17:00. Porządek w dni powszednie tygodnia Msze Św.: poniedziałek, środa i piątek – godz. 18:00, we wtorek, czwartek i w sobotę o godz. 9:00.
 • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku na 1 godz. przed Mszą Św. W piątek dodatkowo od 20:00 przez całą noc do Mszy Św. o godz. 9:00 w sobotę.
 • Przyszła niedziela to III m-ca. Tradycyjnie po każdej Mszy Św. będzie można składać do puszek ofiary na cele remontowo – inwestycyjne w Parafii.
 • Sprawy kancelaryjne można załatwiać po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu lub w sobotę 10:00 do 11:00.
 • Zachęcany do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny. Pogłębiajmy naszą wiedzę religijną.

 

W tym tygodniu W LITURGII WSPOMINAMY:

 • Poniedziałek – 13 lipca – Świętych Andrzeja Świerada (†1030-1034), z pochodzenia Polaka, i jego uczenia Benedykta (†1033-1037), dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier.
 • Środa – 15 lipca – Św. Bonawenturę (1218-1274), biskupa i doktora Kościoła, jednego z najwybitniejszych teologów średniowiecza.

 

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia!!!

This entry was posted in Ogłoszenia parafialne. Bookmark the permalink.