OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XIV niedzielę zwykłą „w ciągu roku”

5 lipca 2020 A.D.

 

 • Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Na zakończenie Mszy Św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. (Walim: po Mszy Św. o 9:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.)
 • Podczas środowej nowenny o godz. 17:45, pamiętając w szczególny sposób o chorych i seniorach naszej wspólnoty parafialnej, powierzymy ich Matce Bożej.
 • W miesiącu lipcu, przeżywamy rozważając na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa, która zanurza nas w niezgłębionej tajemnicy miłości i miłosierdzia Bożego.
 • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Święta. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii lub w kancelarii. Pamiętajmy, że nasi bliscy i żywi i umarli oczekują na Ofiarę Mszy Św..
 • Wakacyjny porządek Mszy Św. jest następujący: Rzeczka 8:00; Walim 9:30 i 12:30; Jugowice godz.: 11:00; Glinno 16:00 i Michałkowa 17:00. Porządek w dni powszednie tygodnia Msze Św.: poniedziałek, środa i piątek – godz. 18:00, we wtorek, czwartek i w sobotę o godz. 9:00.
 • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku na 1 godz. przed Mszą Św. W piątek dodatkowo od 20:00 przez całą noc do Mszy Św. o godz. 9:00 w sobotę.
 • Sprawy kancelaryjne można załatwiać po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu lub w sobotę 10:00 do 11:00.
 • Zachęcany do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny. Pogłębiajmy naszą wiedzę religijną. Na czas wakacji zawieszamy publikacje parafialnego biuletynu informacyjnego.

 

W tym tygodniu W LITURGII WSPOMINAMY:

 • Poniedziałek – 6 VII – Bł. Marię Teresę Ledóchowska (1863-1922), dziewicę i zakonnicę, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, jest patronką dzieł misyjnych w Polsce. W ten dzień przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.
 • Środa – 8 VII – Św. Jana z Dukli (1414-1484), kapłana, niezwykle gorliwego franciszkanina, związany z Krosnem, ze Lwowem i z Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania.
 • Sobota – 11 VII – Św. Benedykta (480-547), opata, napisał regułę, która stała się podstawą dla wielu rodzin zakonnych na Zachodzie; Św. Paweł VI w 1964 roku ogłosił go głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Świętym Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec.

 

Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

 

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia!!!

This entry was posted in Ogłoszenia parafialne. Bookmark the permalink.