OGŁOSZENIA NA II NIEDZIELĘ ADWENTU

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na II Niedzielę Adwentu

8 grudnia 2019 A.D.

 

 • Dzisiaj II-ga niedziela Adwentu przeżywamy również Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – z tej racji zapraszamy Rodziców i Dzieci klasy III przygotowujących się do Uroczystości I Spowiedzi oraz Komunii Św. na Mszę Św. o godz. 12:30 na której zostaną poświęcone i wręczone dzieciom tzw. cudowne medaliki.
 • Również dzisiaj przeżywamy parafialny Odpust ku czci św. Barbary. Zapraszamy na uroczystą Mszę Św. o godz. 17:00.
 • Msze Św. w Walimiu w tym tygodniu będą sprawowane: od poniedziałku do piątku o godz. 9:00 i 17:00 natomiast w sobotę tylko o 9:00.
 • W Adwencie Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w kościele Św. Jadwigi. Na Roraty serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami, młodzież i starszych wszelkiego stanu i wieku.
 • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Pamiętajmy, że nasi bliscy: i żywi i zmarli oczekują na Ofiarę Mszy Św.
 • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie na 30 min. przed Mszą Św. (od 8:30 i od 16:30). piątek dodatkowo od 20:00 przez całą noc do porannej Mszy Św. w sobotę i później w sobotę od 10:00 – do 20:00.
 • Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 8:45.
 • Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę od 16:00 do 17:00 i w sobotę od 10:00 do 11:00.
 • Spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza w środę po Mszy Św. wieczornej na plebanii
 • Spotkanie Wspólnoty Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji we czwartek po Mszy Św. o. godz. 17:00 na plebani.
 • Spotkanie ministrantów i lektorów we czwartek po Mszy Św. wieczornej o godz. 17:00 w kościele Św. Jadwigi.
 • W najbliższy piątek (13 grudnia) – będziemy przeżywać kolejne Gminne Bożonarodzeniowe Spotkanie Wigilijne, które rozpoczniemy uroczystą Mszą Świętą o godz. 16:00 w kościele Św. Jadwigi. Będzie jej przewodniczył J.E. Ks. Bp Ignacy Dec. Serdecznie zapraszamy. Szczegółowy plan na plakacie.
 • W przyszłą niedzielę przypada III niedziela m-ca po każdej Mszy Św. odbywać się będzie zbiórka na cele remontowe. Dziękujemy i prosimy o wyrozumiałość.
 • Polecamy lekturę prasy katolickiej, jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 6 zł.
 • Do nabycia są świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – mała 5 zł., duża 12 zł..
 • Po Mszy Św. można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny składając dobrowolną ofiarę. Przypominamy, że w czasie Wieczerzy Wigilijnej dzielimy się poświęconym opłatkiem.
 • Na 20 grudnia zaplanowany jest wystrój i przygotowanie naszych świątyń do nadchodzących świąt. Prosimy, aby ten przywilej i zadanie zostały podjęte przez Rodziców i młodzież z klasy VIII Szkoły Podstawowej. Do pomocy już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych na godz. 18:00.
 • Zwyczajem lat ubiegłych organizowane jest Adwentowe Drzewko Dobroci – chcemy sprawić radość dzieciom naszej Parafii. Na choince zostały zawieszone aniołki na których wypisane są numery oraz płeć i wiek dziecka. Prosimy o przygotowanie paczek dla dzieci i przyniesienie ich do kościoła i położenie pod choinką lub na plebanię. Na paczce prosimy napisać numer z karteczki na aniołku, natomiast samego aniołka zostawić sobie na pamiątkę. Prosimy by paczki zawierały tylko nowe rzeczy, zabawki, gry planszowe, słodycze. Bardzo prosimy o niewkładanie owoców, które po prostu psuja się. Przy tej okazji już dzisiaj bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali w to dzieło.
 • Dzisiaj przeżywamy dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie, który możemy wesprzeć materialnie naszą ofiarą do skarbon po każdej Mszy Św.

 

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:

 • Piątek – wsp. Św. Łucji, dz. i m.
 • Sobota – wsp, Św. Jan od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

 

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego nowego tygodnia.

This entry was posted in Ogłoszenia parafialne. Bookmark the permalink.