OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU

na I Niedzielę Adwentu

1 grudnia 2019 A.D.

• Dzisiaj I niedziela Adwentu. Zwyczajem lat ubiegłych podczas Mszy Św. został poświęcony wieniec adwentowy a za chwilę opłatki na stół wigilijny. Przypominamy, że w czasie Wieczerzy Wigilijnej dzielimy się poświęconym opłatkiem.
  • Dzisiaj także I sza niedziela m-ca, na zakończenie Mszy Św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. (A po Mszy Św. o 9:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.)
  • Msze Św. w Walimiu w tym tygodniu będą sprawowane: od poniedziałku do piątku o godz. 9:00 i 17:00 natomiast w sobotę tylko o 9:00.
  • Zapraszamy na spotkanie Rodziców i Dzieci klasy III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do pierwszej Spowiedzi i Komunii Św. dzisiaj po Mszy Św. o 12:30.
  • W Adwencie Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w kościele Św. Jadwigi. Na Roraty serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami, młodzież i starszych wszelkiego stanu i wieku.
  • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Pamiętajmy, że nasi bliscy: i żywi i zmarli oczekują na Ofiarę Mszy Św.
  • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie na 30 min. przed Mszą Św. (od 8:30 i od 16:30).
    piątek dodatkowo od 20:00 przez całą noc do porannej Mszy Św. w sobotę i później w sobotę od 10:00 – do 20:00.
  • Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 8:45.
  • Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę i w sobotę od 10:00 do 11:00.
  • Spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza w środę po Mszy Św. wieczornej na plebanii
  • Spotkanie Wspólnoty Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji we czwartek po Mszy Św. o. godz. 17:00 na plebani.
  • W tym tygodniu przeżywamy I-szy czwartek (Jugowice: Msza Św. o 16:30), I-szy piątek i I-szą sobotę m-ca. Okazja do spowiedzi Świętej codziennie przed Mszą Św. W piątek od 16:15 w kościele Św. Jadwigi.
  • Z racji I-szego piątku, odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: w piątek przed południem Ks. Proboszcz a w sobotę Ks. Stanisław.
  • Spotkanie młodzieży z kl. VI, Szkoły Podstawowej przygotowującej się do Bierzmowania w najbliższy piątek po Mszy Świętej wieczornej w kościele Św. Jadwigi.
  • Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 16:00 na plebanii.
  • Na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi zapraszamy w sobotę o godz. 8:00.
  • W przyszłą II niedzielę Adwentu przeżywać będziemy również Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – z tej racji zapraszamy Rodziców i Dzieci klasy III przygotowujących się do Uroczystości I Spowiedzi oraz Komunii Św. na Mszę Św. o godz. 12:30 zostaną poświęcone i wręczone dzieciom tzw. cudowne medaliki.
  • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać parafialny Odpust ku czci św. Barbary. Zapraszamy na uroczystą Mszę Św. o godz. 17:00.
  • Polecamy lekturę prasy katolickiej, jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 6 zł.
  • Do nabycia są świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – mała 5 zł., duża 12 zł..
  • Po Mszy Św. można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny składając dobrowolną ofiarę.
  • W piątek 13 grudnia – będziemy przeżywać kolejne Gminne Bożonarodzeniowe Spotkanie Wigilijne, które rozpoczniemy uroczystą Mszą Świętą o godz. 16:00 w kościele Św. Jadwigi. Będzie jej przewodniczył J.E. Ks. Bp Ignacy Dec. Serdecznie zapraszamy. Szczegółowy plan na plakacie.
  • Tydzień później 20 grudnia na godz. 18:00 zaplanowany jest wystrój i przygotowanie naszych świątyń do nadchodzących świąt. Prosimy, aby ten przywilej i zadanie zostały podjęte przez Rodziców i młodzież z klasy VIII Szkoły Podstawowej. Do pomocy już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych.
  • Zwyczajem lat ubiegłych organizujemy Adwentowe Drzewko Dobroci – chcemy sprawić radość dzieciom naszej Parafii. Na choince zostały zawieszone aniołki z numerami i podaną płcią i wiekiem dziecka. Prosimy o przygotowanie paczek dla dzieci i przyniesienie ich do kościoła i położenie pod choinką lub na plebanię. Na paczce prosimy napisać numer z karteczki na aniołku, natomiast samego aniołka zostawić sobie na pamiątkę. Prosimy by paczki zawierały tylko nowe rzeczy, zabawki, gry planszowe, słodycze. Bardzo prosimy o niewkładanie owoców, które po prostu psuja się. Przy tej okazji już dzisiaj bardzo dziękujemy osobom, które zaangażowały się w przygotowanie drzewka i aniołków.
  • Dzisiaj po Mszy Św. zachęcamy do wsparcia materialnego naszej Diakoni muzycznej z przeznaczeniem na nowy sprzęt.
    Za każde wsparcie z serca dziękujemy. Bóg zapłać!

• Wtorek – wsp. Św. Franciszka Ksawerego, kapł.
  • Środa – uroczystość Św. Barbary, dz. i m.
  • Piątek – wsp. dowolne Św. Mikołaja Biskupa
  • Sobota – wsp, Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego nowego tygodnia.