UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

24 listopada 2019 A.D.

• Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia.
  • Dzisiaj przeżywając uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – kończymy rok liturgiczny a także obchodzimy święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza, Akcji Katolickiej oraz ERM, taca dzisiejsza przeznaczona jest budowę nowych świątyń w Diecezji Świdnickiej.
  • Msze Św. w Walimiu w tym tygodniu będą sprawowane: od poniedziałku do piątku o godz. 9:00
    i 17:00 natomiast w sobotę tylko o 9:00.
  • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Pamiętajmy, że nasi bliscy: i żywi i zmarli oczekują na Ofiarę Mszy Św.
  • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie na 30 min. przed Mszą Św. (od 8:30 i od 16:30). W piątek dodatkowo od 20:00 przez całą noc do porannej Mszy Św. w sobotę i później w sobotę od 10:00 – do 20:00.
  • Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 8:45.
  • Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę od 16:00 do 17:00 a w sobotę 10:00 – 11:00.
  • Spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza w środę po Mszy Św. wieczornej na plebanii
  • Spotkanie Wspólnoty Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji we czwartek po Mszy Św. o. godz. 17:00 na plebani.
  • Spotkanie młodzieży z kl. VII, Szkoły Podstawowej przygotowującej się do Bierzmowania
    w najbliższy piątek po Mszy Świętej wieczornej w kościele parafialnym Św. Barbary.
  • Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11:00 na plebanii.
  • Spotkanie Rodziców i Dzieci klasy III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii Św. w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 12:30. Obecność obowiązkowa!
  • Przyszła niedziela to I Adwentu. Zwyczajem lat ubiegłych podczas Mszy Św. zostaną poświęcone: wieniec adwentowy oraz opłatki na stół wigilijny. Przypominam, że w czasie Wieczerzy Wigilijnej dzielimy się poświęconym opłatkiem. Będą również do nabycia świece jako: Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom.
  • Polecamy lekturę prasy katolickiej, jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 6 zł.
  • W ubiegłą niedzielę z racji III-ciej niedzieli miesiąca do skarbon zebrano 884,30 zł. Za każdy dar serca jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać!

• Sobota – 30 XI – Św. Andrzeja Apostoła, brata Św. Piotra, jednego z najbliższych uczniów Pana Jezusa.

Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego nowego tygodnia.