OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XXIII Niedzielę zwykłą „wciągu roku”

8 września 2019 A.D.

 

 • Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.
 • Spotkanie rodziców i dzieci zamieszkałych na terenie naszej Parafii z klas I, II, III oraz VI, VII i VIII szkoły podstawowej Dzisiaj po Mszy Św. o 12:30 w kościele Św. Jadwigi. Obecność obowiązkowa.
 • Msze Św. w dni powszednie będą sprawowane od poniedziałku do piątku o godzinie 9:00 i 18:00 a w sobotę tylko o 9:00 w kościele parafialnym Św. Barbary.
 • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii lub w Kancelarii parafialnej. Pamiętajmy, że nasi bliscy: i żywi i zmarli oczekują na Ofiarę Mszy Św.
 • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od poniedziałku do piątku od 8:00 i od 17:00. W piątek dodatkowo od 21:00 przez całą noc do porannej Mszy Św. w sobotę i później od 10:00 – do 21:00.
 • Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 8:45.
 • Kancelaria parafialna czynna w środę od 16:00 do 17:00 i w sobotę od 10:00 do 11:00.
 • Spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza w środę po Mszy Św. wieczornej na plebanii.
 • Spotkanie Wspólnoty Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji we czwartek po Mszy Św. ok. godz. 1800 na plebani.
 • Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja do października w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie w piątek zaraz po Mszy Św. o godz. 18:00.
 • Spotkanie dla ministrantów, lektorów w sobotę o 11:00 na plebani.
 • Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.
 • Odpust ku czci NMP Bolesnej w Glinnie połączony z Dożynkami parafialnymi w przyszłą niedzielę 15 września o godz. 1500. Wszystkich serdecznie zapraszamy a szczególnie przedstawicieli poszczególnych sołectw z wieńcami – koronami – żniwnymi a także wszystkich Rolników, Sadowników, Ogrodników, Działkowców i Pszczelarzy.
 • Zapraszamy na kolejną edycję Festiwalu Młodzieży w Wambierzycach. Spotkanie odbędzie się 21 września (sobota) pod hasłem "weź Słowo, podaj dalej". Czeka na nas spora dawka duchowych przeżyć i fenomenalnych spotkań. Zapisy na wyjazd u swoich pań Katechetek w Szkołach podstawowych, oraz w zakrystii po Mszy Św. Koszt uczestnictwa to 10 zł.
 • Ponieważ w dniu wczorajszym ze względów zdrowotnych Ks. Daniela nie mogły się odbyć odwiedziny chorych, odwiedziny te z posługą sakramentalną przenosimy na przyszłą sobotę. Za niedogodności przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny. Pogłębiajmy naszą wiedzę religijną.

 

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:

 • Piątek – 13 IX – Św. Jana Chryzostoma (350-407), biskupa Konstantynopola, doktora Kościoła, piętnującego nadużycia moralne wiernych.
 • W najbliższą sobotę 14 IX obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Św. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawiania w łączności z wydarzeniem „Polska pod Krzyżem” przez udział we wspólnej Eucharystii o godz. 9:00 i w nabożeństwie przy Krzyżu obok kościoła parafialnego Św. Barbary o godz. 12:00. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.

 

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego nowego tygodnia.

This entry was posted in Ogłoszenia parafialne. Bookmark the permalink.