OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na IV Niedzielę Wielkanocną czyli Dobrego Pasterza

12 maja 2019 A.D.

 

 • Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są Sakramenty Św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.
 • Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę. Zapraszamy na nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku o godz. 1730 i w sobotę o 830 – w kościele Św. Barbary a w niedziele o 1630 – w kościele Św. Jadwigi. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.
 • Zapraszamy na spotkanie Rodziców i Opiekunów dzieci, które w tym roku obchodzą pierwszą rocznicę I Komunii Św. dzisiaj po Mszy Św. o 1230.
 • Jutro 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13. dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństw jutro po Mszy Św. wieczornej o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy 😊
 • We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla młodzieży z kl. III Gimnazjum przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.
 • Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 845.
 • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie poniedziałek – piątek od 800 i od 1700.
  A w piątek od 2100 przez całą noc do porannej Mszy Św. w sobotę i później w sobotę od 1000 – do 2100.
 • Najpiękniejszym i najcenniejszym darem jest Msza Święta. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszy Św. w zakrystii lub w Kancelarii parafialnej. Pamiętajmy, że nasi bliscy oczekują na Ofiarę Mszy Św..
 • Msze Św. w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 900 i 1800 a w sobotę o 900, w kościele parafialnym Św. Barbary.
 • Kancelaria parafialna czynna tylko w środę od 1600 do 1700 natomiast w sobotę Kancelaria będzie nieczynna!!!
 • Spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza w środę po Mszy Św. wieczornej na plebanii.
 • Spotkanie Wspólnoty Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji we czwartek po Mszy Św. wieczornej na plebani.
 • Zbiórka LSO – Ministrantów w sobotę o godz. 1200 w kościele Św. Jadwigi.
 • W przyszłą niedzielę do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi dwanaścioro dzieci (12). Uroczystość I Komunii św. odbędzie się o godz. 930. Prosimy o niezajmowanie wyodrębnionych miejsc zarezerwowanych dla dzieci i ich rodzin. Dziękujemy za wyrozumiałość. Dzieci odbędą swoją pierwszą Spowiedź Św. w sobotę 18 maja o godz.1000. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem także rodziców i rodziców chrzestnych. Próby dzieci w ustalonych dniach i godzinach w kościele Św. Jadwigi.
 • Zachęcany do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny. Pogłębiajmy naszą wiedzę religijną.

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:

 • Wtorek – 14 V – Św. Macieja, Apostoła i męczennika
 • Czwartek 16 V – Św. Andrzeja Boboli (1591-1657), patrona Polski, jezuickiego misjonarza wśród prawosławnych, zamęczonego przez kozaków.

Za życzliwość, wyrozumiałość i pomoc, za modlitwy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli

oraz wszelkiego Bożego błogosławieństwa w rozpoczynającym się nowym tygodniu!!!

This entry was posted in Ogłoszenia parafialne. Bookmark the permalink.