OGŁOSZENIA PARAFIALNE Z DN. 20.05.2018 R.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

20 Maja 2018 r.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

21.05.2018 r. Poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Matki Kościoła

24.05.2018 r. Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

26.05.2018 r. Sobota – św. Filipa Nereusza, prezbitera

OGŁOSZENIA:

• Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny w Kościele. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 16.00.
  • Dziś trzecia niedziela miesiąca. Zbierane są ofiary do puszek na cele remontowe. Za zrozumienie i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • Zapraszamy dzieci i rodziców I komunijnych na przeżywanie białego tygodnia od poniedziałku do piątku o godz. 17. 30 w Kościele św. Jadwigi.
  • W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko w środę.
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będą odprawiane o godz. 17.30 w kościele św. Jadwigi.
  • W dniu 31 maja będziemy przeżywali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Boże Ciało). Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy.

I ołtarz pod Lipą – Rodzice dzieci I komunijnych

II ołtarz budynek plebanii – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym i Wspólnota Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji

III ołtarz na przystanku – Żywy Różaniec

IV ołtarz przy ul. Piastowskiej – p. Marianna Gałkowska

W tym dniu Msze Święte odprawiamy w następującym porządku: w Rzeczce o 8.00, w Jugowicach i Glinnie o 11.00 w Michałkowej o 9.30. Msza Święta w Walimiu z procesją Eucharystyczną o godz. 10.00.

• Zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w środę o godz. 19.00 w CKiT.
  • Rocznica I Komunii Świętej w uroczystość Bożego Ciała. Spotkanie dla Rodziców dzieci rocznicowych we wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  • W dniu 26 maja przeżywamy dzień Matki. Msza święta w intencji Matek o godz. 9.00.
  • Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu codziennie o godz. 8.00 i 17.00.